reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 16 grudnia 2009

Wicepremier Pawlak odwiedził zakład produkcyjny LG

14 grudnia 2009 Minister Gospodarki Waldemar Pawlak złożył wizytę w zakładzie LG Electronics Mława.
Wicepremier przekonywał o ogromnym znaczeniu firmy LG jako jednego z największych inwestorów województwa mazowieckiego. ‘Dzięki takim firmom jak LG, największemu producentowi telewizorów i ekranów w Europie, Polska jest widoczna na arenie międzynarodowej. To ważne także z uwagi na utrzymanie dobrej koniunktury gospodarczej’ powiedział. Przypomniał, że zakład w Mławie, został uznany za najlepszy, poza granicami Korei, pod względem terminowości dostaw do klientów i wydajności linii produkcyjnych.

Podnoszenie wydajności i efektywności produkcyjnej to elementy, na które wicepremier Pawlak zwrócił szczególną uwagę: ‘Podczas zwiedzania hal produkcyjnych zakładu, mogłem zaobserwować duża troskę pracowników o kwestie poprawy produkcyjności i optymalizacji kosztów. Zaangażowanie załogi, na każdym etapie wytwarzania czy zarządzania, ma realny wpływ na wzrost wydajności i funkcjonalności przedsiębiorstwa’.

Wicepremier Pawlak wyjaśnił także jakie znaczenie dla krajowej produkcji ma nowa polityka koncernu LG, która zakłada m.in. współpracę LGEMA z rodzimymi firmami, wytwarzającymi części i podzespoły do telewizorów (m.in. obudowy ekranowe, elementy metalowe oraz opakowania). ‘Na zastępowaniu importu z Azji przez krajowych dostawców zyskały polskie przedsiębiorstwa, a w samym zakładzie znalazło zatrudnienie wielu mieszkańców Mlawy i okolic’ powiedział Waldemar Pawlak.

Zdaniem prezesa LGEMA Jang Hyeu Lee, który objął stanowisko na początku br., to innowacyjne technologie oraz niepowtarzalne i nowoczesne wyroby powodują, iż firma LG jest światowym liderem w branży. Nowy prezes stawia ponadto na współpracę polskich i koreańskich menadżerów: ‘Stopniowe zastępowanie kadry koreańskiej polskimi specjalistami, oraz zaangażowanie całej załogi pozwala nam myśleć o zwiększeniu produkcji i o dalszej poprawie efektywności’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1