reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 20 października 2008

Ranking 10 największych firm ODM w roku 2007

W roku 2007 łączne przychody 10 największych firm ODM (Original Design Manufacturer) przewyższyły o 2 mln USD łączne przychody 10 największych firm EMS. Ogółem, przychody największych producentów ODM wzrosły o 31%. Podane poniżej zestawienia przychodów zostały opracowane przez Daniela Hawtof, Wiceprezesa i szefa działu Performance Research w iSuppli oraz przedstawione podczas konferencji ZVEI PCB EMS.
Absolutnym liderem wzrostu jest Quanta Computer, która zdołała zwiększyć obroty o dwie trzecie. Jest to wzrost przewyższający nawet wyniki Foxconn, niekwestionowanego lidera segmentu EMS (pisaliśmy o tym 15 października w artykule 10 liderów branży EMS w roku 2007). Również znakomite wyniki prezentują Compal (44.9% wzrostu), Innolux (49.9%), Asustek (32.8%) czy Wistron (31.1%). Znamienny jest też fakt, iż głównym czynnikiem stymulującym wzrost sektora ODM jest produkcja laptopów. Generalnie, wszystkie firmy, charakteryzujące się najszybszym wzrostem przychodów, specjalizują się właśnie w produkcji komputerów przenośnych (wyjątkiem jest Innolux, wyspecjalizowany raczej w produkcji monitorów).

Nikt nie ma też wątpliwości, w jakim regionie świata skupia się produkcja ODM. Poza TPV Technology, wszystkie znajdujące się na liście firmy mają swoje siedziby na Tajwanie ! Według iSuppli, w roku 2006 około 82.6% notebooków na świecie zostało wyprodukowanych przez firmy ODM z siedzibą na Tajwanie.Chart Source: iSuppli

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2