reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 07 grudnia 2009

Wpływ przejęcia fabryki Dell na zdolności produkcyjne Foxconn

Zakup łódzkiej fabryki Dell przez Foxconn nie wpłynie w istotnym stopniu na jego zdolności produkcyjne notebooków.
Ze względu na fakt, iż produkcja notebooków w Łodzi jest nieznaczna, przejęcie zakładu nie wpłynie znacząco na wielkość produkcji Foxconn Electronics w zakresie komputerów przenośnych. Jednakże, zdaniem analityków w długim okresie czasu, transakcja może zwiększyć zakres outsourcingu Dell do Foxconn również w zakresie produkcji notebooków.

Własne zdolności produkcyjne Dell w zakresie komputerów przenośnych są skupione w zakładzie w Malezji, natomiast polski zakład skupiał się głównie na produkcji komputerów stacjonarnych; produkcja komputerów przenośnych w Łodzi pozostawała na niewielkim poziomie. Przejęcie zakładu w Łodzi wpłynie więc bezpośrednio jedynie na wielkość produkcji Foxconn z zakresie desktop’ów.

Słabością Foxconn jest brak silnego zespołu R&D, a zakup zakładu, skupiającego się wyłącznie na produkcji, nie polepszy możliwości firmy w tej dziedzinie.

Transakcja nie wpłynie też na wielkość zamówień ze strony innych producentów komputerów przenośnych. Klientami Foxconn są Dell, Hewlett-Packard (HP), Apple oraz Sony, którzy łącznie w roku 2009 zamówili w Foxconn 3-4 mln sztuk. Plan na rok 2010 przewiduje wyprodukowanie 6 mln sztuk notebooków.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-2