reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Toshiba Przemysł elektroniczny | 06 października 2017

Toshiba pracuje nad bateriami nowej generacji

Toshiba opracowuje następną generację baterii litowo-jonowych, w których dzięki zastosowaniu nowego materiału znacznie zwiększono pojemność.
Baterie SCiB Toshiby pojawiły się na rynku w 2008 roku i od tego czasu firma wciąż pracuje nad ich usprawnieniem. W nowej generacji baterii SCiB anoda wykonana jest z nowego materiału: tlenku tytanowo-niobowego, dzięki czemu pojemność baterii rośnie dwukrotnie. Baterie, które opracowuje Toshiba mają również umożliwiać superszybkie ładowanie, dzięki czemu zasilane nimi samochody elektryczne będą w stanie przejechać 320 km po ładowaniu trwającym zaledwie 6 minut. Jak informuje firma w komunikacie, to trzy razy więcej, niż pozwalają akumulatory oferowane obecnie.

Toshiba chwali się również długością życia nowych SCiB: testy przeprowadzone przez firmę na 50 Ah prototypach wykazały, że po 5 tys. cykli ładowania i rozładowywania baterie zachowały 90% pojemności. Co więcej, prototypy są odporne na mróz – baterie wytrzymują bowiem 10 minutowe ładowanie przy temperaturze -10 stopni C.

Toshiba zamierza wprowadzić nowe baterie do sprzedaży w roku fiskalnym 2019 (czyli pomiędzy kwietniem 2019 roku a marcem roku 2020).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-2