reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aydindurdu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 sierpnia 2017

Już niedługo otwarcie miasta do testowania autonomicznych pojazdów

K-City, bo tak ma nazywać się to największe na świecie miasto do testowania samochodów autonomicznych, powstaje w Korei Południowej.
Firmy będą mogły testować technologie autonomicznej jazdy na obszarze 360 tys. m kw., na którym znajdą się pasy tylko dla autobusów, strefy do parkowania, autostrady, etc., czyli wszystko to, co niezbędne dla firm technologicznych i motoryzacyjnych działających w branży systemów autonomicznych. Ruch w K-City rozpocznie się jeszcze w październiku bieżącego roku, chociaż miasto zacznie działać w pełnym wymiarze w pierwszej połowie 2018 roku. Planowana wartość inwestycji to blisko 10 mln USD.

W listopadzie zeszłego roku rząd Korei Południowej zezwolił na szereg testów samochodów autonomicznych na drogach krajowych. Otwarcie K-City zapewni twórcom technologii autonomicznej jazdy lepsze wsparcie, umożliwiając im działalnie na większym obszarze. Wśród firm, które sprawdzą w K-City swoje rozwiązania, wymieniane są m.in. SK Telecom, Naver, Samsung, Hyundai Motor Company czy Kia Motors.

Źródło: Business Korea

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2