reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 04 sierpnia 2017

IDC: sprzedaż smartfonów spadła o 1,3%

Według wstępnych danych zebranych przez International Data Corporation (IDC), w drugim kwartale 2017 roku na świecie sprzedano 341,6 mln smartfonów.
To oznacza, że w 2Q2017 w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego sprzedaż smartfonów spadła o 1,3%, a w odniesieniu do poprzedniego kwartału – o 0,8%.

Ogólny spadek na rynku nie przełożył się jednak na spadki u największych dostawców smartfonów – wszystkie firmy z pierwszej piątki mają na koncie wzrosty, chociaż w przypadku Samsunga i Apple mówimy zaledwie o 1,5% zwyżce, natomiast znaczącą zmianę na plus odnotowali chińscy dostawcy: Huawei, OPPO i Xiaomi.

Niekwestionowanym liderem jest wciaż Samsung, z 23,3% udziałów w rynku. Huawei zbliża się do drugiego w zestawieniu Apple’a, dzieli ich już niecały punkt procentowy. Kolejne firmy w rankingu to OPPO i Xiaomi. Warto przy tym odnotować, że pierwsza piątka dostawców smartfonów ma łącznie aż 61% udziałów w rynku, poczas gdy cała reszta światowych firm musi się podzielić zaledwie 39%. Jeszcze rok temu na „innych” dostawców przypadało 45,9%.

Garnter prognozuje, że pozostałe dwa kwartały roku 2017 przyniosą wzrost sprzedaży smartfonów rok do roku. Przyczynią się do tego premiery urządzeń z najwyższej półki przewidziane na jesień.


© Gartner

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2