reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© daniel schweinert dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 lipca 2017

Photon Entertaiment ma uruchomić produkcję jeszcze latem

Twórcy robota edukacyjnego Photon zebrali już zamówienia z ponad 30 krajów, a w sierpniu tego roku zamierzają otworzyć pierwszą linię produkcyjną.
Photon będzie wkrótce dostępny zarówno w wersji konsumenckiej jak i przeznaczonej dla placówek edukacyjnych. Photon posiada 10 wbudowanych czujników, które pozwalają mu wykrywać przeszkody, dotyk, oświetlenie, dźwięk, kontrast podłoża, wydawać dźwięki, zmieniać podświetlenie, komunikować się z innymi robotami itp. W wersji konsumenckiej (B2C), robot jest mentorem i prowadzi dziecko „za rączkę” przez aplikację zaprojektowaną razem z zespołem psychologów z Uniwersytetu SWPS z Warszawy. Wersja edukacyjna przeznaczona jest do szkół i instytucji zajmujących się edukacją technologiczną najmłodszych.

Photon budzi szerokie zainteresowanie w kraju i na świecie. W kampanii crowd-foundingowej wsparło go ponad 300 osób, przeznaczając na to prawie 60 tys. dolarów. Jako gotowy produkt był prezentowany na polskim stoisku na targach w Hanowerze czyli na największych targach przemysłowych w Europie. Przetestować Photona miała okazję również brytyjska para książęca podczas swojej ostatniej wizyty w Polsce.

Autorzy robota zebrali już zamówienia z ponad 30 krajów, a w sierpniu tego roku zamierzają otworzyć pierwszą linię produkcyjną. W powstaniu robota znaczący udział ma firma Zortrax, która pomogła autorom Photona w produkcji 25 pierwszych egzemplarzy testowych, drukując obudowy dla urządzeń.

Źródło: Zortrax

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2