reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 27 czerwca 2017

ABS Investment inwestuje w spółki technologiczne

W portfelu inwestycyjnym ABS Investment SA znalazło się 7 nowych podmiotów technologicznych, w tym Zortrax oraz MODE.
BAS Investment zainwestował w Zortrax SA, który należy do wiodących producentów profesjonalnych rozwiązań druku 3D dla biznesu i wiąże z tą firmą bardzo duże nadzieje. Do portfela inwestycyjnego spółki dołączył także inny podmiot z alternatywnego rynku - MODE SA, czyli producent nowatorskich rozwiązań służących do automatycznego generowania fotografii produktów oraz ich prezentacji.

ABS Investment jest też akcjonariuszem spółki XSystem SA, która zajmuje się dostarczaniem rozwiązań biznesowych z zakresu optymalizacji, przetwarzania oraz obiegu dokumentów zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej. W skład portfela inwestycyjnego Emitenta wchodzi również MADKOM SA będący dostawcą oraz integratorem autorskiego oprogramowania do zarządzania dokumentami, informacją i procesami w administracji publicznej. ABS Investment posiada też udziały w Cahelio Sp. z o.o., która działa w branży informatycznej i zajmuje się opracowywaniem rozwiązań przeznaczonych dla celów geodezyjnych oraz kartograficznych. W portfelu inwestycyjnym spółki znajdują się również dwa podmioty z branży IT, notowane na rynku regulowanym GPW w Warszawie: Ailleron SA oraz Atende SA.

Zarząd ABS Investment SA dostrzega większe ryzyko inwestycyjne w przypadku spółek technologicznych, ale oczekuje wyższej stopy zwrotu z inwestycji dzięki ścisłej współpracy z większością tych podmiotów. - Podstawową przewagą biznesu technologicznego jest możliwość uzyskania w krótkim okresie efektu skali dzięki globalnemu zasięgowi innowacyjnych produktów. Dobrym przykładem są Zortrax, Ailleron czy Mode - produkty tych firm są sprzedawane w kilkudziesięciu krajach. Nie należy jednak zapominać o krótkim okresie życia niektórych produktów i usług technologicznych oraz konieczności ponoszenia nieustannych nakładów na badania i rozwój. Dlatego też efekt skali trzeba uzyskać w stosunkowo krótkim czasie. Nie wykluczam kolejnych inwestycji w spółki z sektora technologicznego, gdyż moim zdaniem będą one rosły znacznie szybciej niż rynek. Do tych inwestycji należy jednak podchodzić bardzo selektywnie, nie ulegać aktualnie panującej modzie i skupiać się na liderach rynku i firmach działających w niszach - wyjaśnia Sławomir Jarosz, prezes zarządu ABS Investment.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 16 2017 14:56 V8.8.6-2