reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 16 czerwca 2017

Infoscan rozpoczyna projekt finansowany przez NCBR

Zadaniem konsorcjum, w którym uczestniczy firma Infoscan, jest stworzenie systemu telemedycznego dla osób z niewydolnością serca.
Spółka telemedyczna Infoscan otrzymała informację o podpisaniu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju umowy na finansowanie projektu „Amulet”. Wartość przedsięwzięcia to 13 mln złotych, z czego dofinansowanie wynosi 12,7 mln zł.

Infoscan jest jednym biznesowym członkiem konsorcjum odpowiedzialnym za stworzenie systemy opieki medycznej u chorych z niewydolnością serca. Spółka realizuje projekt w ramach programu STRATEGMED wspólnie z Wojskowym Instytutem Medycznym (lider konsorcjum) oraz polskimi uczelniami i szpitalami. Firma na prace związane ze stworzeniem systemu otrzyma 1,25 mln złotych. Wpływu pierwszych środków Infoscan spodziewa się do końca czerwca.

Celem projektu „Amulet” jest utworzenie systemu opieki nad chorymi z niewydolnością serca opartego na wykorzystaniu nowoczesnych metod nieinwazyjnej oceny hemodynamicznej oraz telemedycyny. Ocena kliniczna chorych ma być wzbogacona o automatyczną ocenę m.in. częstości rytmu serca, ciśnienia tętniczego, objętości wyrzutowej lewej komory, stanu uwodnienia klatki piersiowej i całego ciała. Zastosowanie systemu umożliwi adekwatną do stanu chorego decyzję terapeutyczną podejmowaną zdalnie przez specjalistę.

- Widzimy dużą szansą komercyjnego wdrożenia rozwiązania telemedycznego w grupie osób cierpiących na niewydolność serca. Wierzymy, że telemedycyna może pomóc w walce z tą poważną chorobą cywilizacyjną. Wychodząc ze szpitala pacjent musi regularnie odwiedzać kardiologa. Mamy jednak deficyt specjalistów, a kolejki w przychodniach są długie. W naszym systemie pacjent będzie trafiał do pielęgniarki, ta przeprowadzi zaawansowane badania, a ich wyniki przez internet dotrą do kardiologa. Specjalista oceni stan pacjenta i na bieżąco wybierze najlepszy sposób leczenia. Jednym z naszych zadań w ramach prac konsorcjum będzie opracowanie i komercjalizacja urządzenia do monitorowania chorych w domu. Będzie ono przeznaczone dla pacjentów najbardziej zagrożonych z powodu niewydolności serca – tłumaczy Jacek Gnich, prezes Infoscan. Spółka dotychczas opracowała i wdrożyła na rynek urządzenie do domowej diagnostyki bezdechu sennego.

Członkowie konsorcjum oczekują zakończenia projektu w ciągu 3 lat, a na początku przyszłego roku rozpoczną się pierwsze testy systemu.

Źródło: newconnector.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 04 2017 21:30 V8.9.2-2