reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stuartmiles dreamstime.com_ Przemysł elektroniczny | 12 kwietnia 2017

Seoul Semiconductor złożył pozew przeciwko Mouser Electronics

Firma oskarża globalnego dystrybutora komponentów elektronicznych o naruszenie praw patentowych dotyczących diod LED dużej mocy.
Seoul Semiconductor złożył w Sądzie Rejonowym w Düsseldorfie w Niemczech pozew w sprawie naruszenia praw patentowych dotyczących produktów LED przeciwko firmie Mouser Electronics.

Pozew dotyczy diod LED dużej mocy pochodzących od różnych producentów, w tym firmy Everlight Electronics Co., Ltd, która należy do pierwszej dziesiątki największych producentów diod na świecie. W złożonym pozwie Seul domaga się stałego zakazu produkcji, odszkodowania oraz wycofania z obrotu i zniszczenia przedmiotowych produktów.

Opatentowana technologia, której dotyczy pozew, służy efektywnemu wydobywaniu światła z wewnętrznej struktury półprzewodnikowej dzięki odpowiedniej obróbce powierzchni czipów LED, co znacznie zwiększa jasność diod. Ta technologia jest szeroko stosowana w diodach LED wysokiej mocy o różnym przeznaczeniu, takim jak oświetlenie samochodowe, latarki w telefonach komórkowych, oświetlenie architektoniczne, urządzenia UV LED i wiele innych.

Według firmy badawczej IHS, wskaźnik wykorzystania diod LED w samochodowych lampach drogowych powinien wzrosnąć z obecnego poziomu 16,4 proc. do 32,3 proc. w 2021 r. Diody LED dużej mocy są używane zarówno w głównych reflektorach, jak i modułach do jazdy dziennej. Oczekuje się, że będą szczególnie przydatne dla pojazdów elektrycznych i autonomicznych wymagających dużej mocy oświetlenia i dobrego odprowadzania ciepła w celu poprawy efektywności energetycznej.

Technologia LED wysokiej mocy ma również zastosowanie w diodach do latarek w telefonach komórkowych, które wymagają dużej intensywności światła. Ponieważ marża przy sprzedaży diod do latarek jest wyższa niż w przypadku diod do podświetlania ekranów, rynek diod latarkowych nadal rośnie pomimo ogólnego spadku dynamiki wzrostu sprzedaży diod w całym sektorze IT.
Ponadto technologia LED dużej mocy jest szeroko stosowana w przypadku produktów oświetleniowych przeznaczonych do ogólnego oświetlenia zewnętrznego, do zastosowań w obiektach handlowych lub przemysłowych, ponieważ znacznie zwiększa sprawność świetlną i poprawia jasność na jednostkę powierzchni diody LED. Co więcej, ma ona zastosowanie również do produkcji wysokiej mocy diod LED UV, które służą do sterylizacji, oczyszczania i są wykorzystywane w zabiegach medycznych. Oczekuje się, że rynek urządzeń z ultrafioletowymi diodami LED będzie szybko rósł do wartości 800 mln USD w 2020 r.

Seoul Semiconductor zamierza aktywnie walczyć z naruszeniami swoich praw patentowych dotyczących technologii diod LED wysokiej mocy. Firma Seoul zidentyfikowała już kolejne naruszenia innych patentów związanych z diodami mocy i rozważa możliwość złożenia kolejnych pozwów sądowych. - Patent, którego dotyczy pozew jest uważany za zasadniczą technologię przy wytwarzaniu diod mocy i jest szeroko stosowany w różnych obszarach technologii LED. Na rynku znajduje się obecnie wiele produktów, które naruszają tę opatentowaną technologię, więc zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie walki o ich eliminację. Będziemy stale podejmować wszelkie niezbędne działania w celu powstrzymania takich naruszeń i ochrony naszej własności intelektualnej, aby stworzyć sprawiedliwą konkurencję na rynku i promować prace nad postępem technologicznym - powiedział Ki-bum Nam, wiceprezes departamentu oświetleniowego w Seoul Semiconductor.

Źródło: Seul Semiconductor

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2