reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 16 marca 2017

Flex i Savari stworzą rozwiązania łączności dla samochodów

W ramach rozszerzonego partnerstwa firmy Flex i Savari zamierzają wspólnie pracować nad rozwiązaniami dla podłączonych do sieci samochodów, aby poprawić bezpieczeństwo i wydajność transportu.
Savari to forma specjalizująca się w bezpiecznych technologiach łączności V2X (Vehicle-to-Everything). Technologie V2X umożliwiają komunikację pomiędzy pojazdem a dowolnym obiektem, który ma na niego wpływ, czyli innymi pojazdami (Vehicle-to-Vehicle, V2V), infrastrukturą (Vehicle-to-Infrastructure, V2I), czy nawet pieszymi (Vehicle-to-Pedestrian, Vehicle-to-Phone, V2P).

- Każdego roku na świecie zdarza się 1,25 mln śmiertelnych wypadków. Tylko w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych w wypadkach drogowych zginęło ponad 35 tys. osób. Wierzymy, że sposobem na zmniejszenie tych tragicznych statystyk jest łączność pomiędzy pojazdami, która stanowi główny obszar współpracy z Savari – mówi Chris Obey, prezes działu Automotive w firmie Flex. - Przez ostatnich kilka lat pracowaliśmy z Savari nad projektami hardware’owymi oraz produkcją na małą skalę. Obecnie rozszerzamy nasze partnerstwo, włączając w to rozwój i testowanie infrastruktury dla inteligentnych miast oraz nowe rozwiązania łączności dla pojazdów. Jest to element strategii Flex, zakładającej skoncentrowanie się na połączonych i autonomicznych pojazdach – dodaje Obey.

- Technologia V2X ma olbrzymi potencjał i może wpłynąć na poprawę zarówno bezpieczeństwa, jak i wydajności transportu w miastach i na autostradach. Dzięki partnerstwu z globalną firmą Flex przyspieszymy tempo rozwoju w tym obszarze. – komentuje Ravi Puvvala, CEO Savari.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 13 2017 16:10 V8.5.9-1