reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© xdew77 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 marca 2017

Kuka znacząco zwiększy moce produkcyjne

Największe zapotrzebowanie na roboty płynie ze strony branży elektronicznej, ale coraz znaczniejszy popyt zgłaszają inne sektory, np. odzieżowy czy spożywczy – mówi w wywiadzie dla DigiTimes Stefan Lampa, CEO firmy Kuka.
Wbrew prognozom IFA, które zakładają spowolnienie wzrostu w branży robotycznej w 2017 roku, Stefan Lampa przewiduje, że Kuka będzie mogła się pochwalić wyższą dynamiką wzrostu niż przeciętna dla branży.

Najważniejszym odbiorcą produktów firmy Kuka jest sektor motoryzacyjny - Będziemy kontynuować modernizację urządzeń automatyki w segmencie motoryzacji i zamierzamy utrzymać pozycję lidera, ale wzrost w tej branży nie jest zbyt dynamiczny i wynosi 4-5% rocznie[i]- mówi Stefan Lampa.

Szef Kuka informuje również o rozwoju zakładów produkcyjnych. Łączne moce produkcyjne firmy mają wzrosną o 40% do końca 2017 roku. Kuka zamierza inwestować w fabrykę w Chinach, w której moce produkcyjne mają się podwoić. Z kolei 30% wzrost planowany jest w niemieckim zakładzie w Augsburgu, w 2016 roku rozpoczęły się też inwestycje na Węgrzech. Jak zauważa Stefan Lampa, popyt na roboty jest szczególnie duży w Chinach, a w 2018 roku może nawet przekroczyć 50% globalnego zapotrzebowania.

Szef Kuka komentuje też sprawę przejęcia udziałów w firmie przez chińską Midea Group. [i] – Midea działa na całym świecie i ma szczególnie silną pozycję w Chinach. To może pomóc nam w poszerzeniu bazy klientów. Dodatkowo Kuka może skorzystać z wiedzy i doświadczenia Midea
– stwierdza Lampa.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-1