reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sinterit Przemysł elektroniczny | 02 lutego 2017

Ponad 1 mln EUR dla Sinterit

Krakowski producent drukarek 3D działających w technologii spiekania laserowego, pozyskał 1,1 mln EUR finansowania od niemieckiej firmy FIT AG.
Sinterit pozyskał pieniądze poprzez emisję nowych udziałów. FIT AG to firma działająca w branży produkcji addytywnej, z siedzibą w Lupburgu koło Monachium. Szczegółowe warunki inwestycji nie zostały ujawnione. Sinterit pozostanie niezależną firmą, a FIT AG nie objął żadnego miejsca w zarządzie. Otrzymane środki mają pomóc Sinteritowi w rozwoju sieci sprzedaży i dotarciu na nowe rynki.

- Od czasu do czasu wspieramy start-upy działające w branży druku 3D, kiedy jesteśmy przekonani, że zarówno produkt, jak i kadra zarządzająca odniesie sukces. Przykładem może być wsparcie jakiego udzieliliśmy Wiivv (start-up zajmujący się produkcją spersonalizowanych wkładek do butów w technologii druku 3D). Teraz z przyjemnością pomagamy firmie Sinterit zdobyć światowe rynki z ich wspaniałymi maszynami – skomentował Carl Fruth, CEO FIT AG.

- Jesteśmy niesamowicie dumni i podekscytowani z faktu, że firma FIT AG zdecydowała się zostać naszym partnerem biznesowym. Zarówno jej kapitał, jak i wiedza oraz doświadczenie w dziedzinie wytwarzania przyrostowego zdecydowanie pomoże nam w rozszerzeniu naszej działalności na nowe rynki oraz w tworzeniu nowych, wspaniałych produktów dla naszych klientów – powiedział Paweł Szczurek – CEO Sinterit.Sinterit to krakowska firma założona w 2014 r., która od ponad dwóch lat rozwija produkcję drukarek 3D pod nazwą Lisa, działających w technologii SLS. Firma zdobyła szereg nagród – Formnext Startup Challenge w 2015, FabCon 3.D Start-up Award w 2016, z kolei Sinterit Lisa otrzymała tytuł Najlepszej Nowej Polskiej Drukarki 3D Roku 2015 w plebiscycie CD3D.

FIT AG powstała w 1995 r. Firma dostarcza usługi związane z szybkim prototypowaniem, wytwarzaniem przyrostowym oraz projektowaniem przyrostowym (ADM). Dochód Grupy w 2016 roku wyniósł 24 miliony EUR i był o 40% wyższy w stosunku do roku poprzedzającego. FIT zatrudnia 250 osób, większość z nich w kwaterze głównej firmy w Lupburgu w Niemczech. Oprócz tego, Grupa FIT ma swoje filie w Hamburgu (Niemcy) i Bostonie (USA).

© Sinterit

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1