reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 10 października 2008

Optimus zleci produkcję PC na zewnątrz

Wczoraj informowaliśmy o zwolnieniu 50 osób przez Optimus. Puls Biznesu przedstawia dalsze plany Optimusa; rezygnacji z własnej produkcji PC oraz zmianie branży.
Optimus nie będzie już produkował sam komputerów. Zbigniew Jakubas, główny udziałowiec firmy, podkreśla jednak, że sprzęt pod tą marką nie zniknie z rynku: ’Rozważamy różne możliwości, w tym outsourcing. Produkcja komputerów na taką skalę, jak robi to obecnie Optimus, jest zupełnie nieopłacalna’. Wcześniej, komputery dla Optimusa składała skierniewicka Zatra, z którą obecnie firma jest mocno skonfliktowana. W czerwcu 2008 Optimus podpisał umowę o produkcji komputerów w ABC Data.

Spółka po raz kolejny planuje zmianę swojego kierunku rozwoju. Nowy jeszcze nie jest znany, ale jedno wiadomo na pewno - Optimus nie będzie już produkował komputerów we własnym zakresie. Optimus szuka nowej branży, niekoniecznie związanej z informatyką. Niewykluczone, że wejdzie w nią poprzez przejęcie. Chyba że ktoś kupi samego Optimusa, czego nie wyklucza również Zbigniew Jakubas.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 22 2017 09:19 V8.5.4-2