reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 05 października 2009

Apator obniży prognozy na 2009

Parkiet poinformował, iż Apator, producent aparatury pomiarowej i łącznikowej, w najbliższym czasie przytnie tegoroczne prognozy finansowe.
Aktualne prognozy to 40 mln zł zysku netto i 380 mln zł obrotu. Jak informowaliśmy a evertiq, po I półroczu zysk netto Apatpra to 9 mln zł a obroty 176 mln zł.

Parkiet cytuje Janusza Niedźwieckiego, Prezesa Apator SA: ‘Korektę opublikujemy prawdopodobnie w trzecim tygodniu października. O konkretach trudno mi dziś mówić, gdyż nad szczegółami wciąż pracujemy. […]To, że rozminęliśmy się z budżetem, ma mniejszy związek ze spowolnieniem gospodarczym i przesunięciem realizacji części umów w czasie. Główną przyczyną gorszych wyników jest rozliczenie wcześniej zawartych transakcji opcyjnych. Ich negatywny wpływ zniknie całkowicie w sierpniu przyszłego roku. Niemniej już od wyników za III kwartał tego roku znaczenie opcji będzie symboliczne’.

Dom Maklerski PKO BP opublikował w ostatnim czasie prognozy dla Apatora, które mówią o zysku netto na poziomie 30 mln zł i jego wzroście w roku 2010 do poziomu 44.3 mln zł. Obroty w roku 2010 mają ukształtować się na poziomie 395 mln zł. Prezes Niedźwiecki w rozmowie z Parkietem potwierdza, iż rok 2010 przyniesie istotna poprawę wyników. W przyszłym roku spodziewane jest między innymi podpisanie kilku istotnych umów na rynkach azjatyckich (o największej z nich informowaliśmy na łamach evertiq).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1