reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© saniphoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 października 2016

Tesla i Panasonic chcą rozszerzyć współpracę

Firmy od dawna są partnerami jeśli chodzi o produkcję akumulatorów, ale zamierzają podjąć także współpracę w zakresie pozyskiwania energii słonecznej.
W ostatni weekend Tesla i Panasonic poinformowały o podpisaniu niewiążącego listu intencyjnego dotyczącego kooperacji w branży energii odnawialnej. Warunkiem podjęcia współpracy jest przejęcie przez Teslę firmy SolarCity.

W ramach umowy Panasonic ma od 2017 roku produkować moduły i ogniwa słoneczne w swojej fabryce w Buffalo, w stanie Nowy Jork. Warunki finansowe porozumienia nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Tesla i Panasonic współpracują już w zakresie produkcji samochodów elektrycznych oraz magazynowania energii. Japoński koncern zainwestował w gigafabrykę Tesla Motors (Nevada, USA), w której będą wytwarzane akumulatory litowo-jonowe do samochodów elektrycznych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2