reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Braster Przemysł elektroniczny | 06 października 2016

Ruszyła produkcja testerów Braster

Braster poinformował, że 4 października uruchomiono „produkcję wyrobu medycznego System Domowej Profilaktyki Raka Piersi Braster – System Braster (CE)”.
Sprzedaż testera rozpocznie się 19 października. Braster wyszczególnia także w komunikacie najważniejsze wydarzenia poprzedzające rozpoczęcie produkcji:
  • przejście audytu certyfikującego i oceny zgodności dla testera, Braster zgłosił swoje urządzenie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Po 14 dniach od dokonania zgłoszenia (przy braku zastrzeżeń urzędu) spółka będzie mogła wprowadzić wyrób do obrotu na rynku polskim i europejskim oraz rozpocząć procedurę zgłoszeniową w krajach Unii Europejskiej, w których jest to wymagane,
  • odbiór budowlany fabryki zlokalizowanej w Szeligach. 28 września 2016 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego udzielił pozwolenia na użytkowanie obiektu produkcyjnego, co umożliwiło rozpoczęcie produkcji matryc ciekłokrystalicznych, które stanowią kluczowy element testera Braster,
  • rozpoczęcie, przy współpracy ze strategicznym partnerem produkcyjnym, firmą ROSTI Bianor, produkcji komponentów plastikowych Urządzenia Braster (start produkcji obejmował komponenty wykonywane z tworzyw sztucznych, które stanowią szkielet i obudowę urządzenia Braster) oraz produkcji komponentów elektronicznych (produkcja dotyczy 3 kluczowych komponentów elektronicznych, które odpowiadają za podstawowe funkcjonalności urządzenia oraz za jakość obrazów rejestrowanych na powierzchni matrycy termograficznej).

- Uruchomienie produkcji seryjnej oraz planowana sprzedaż wyrobu medycznego System Domowej Profilaktyki Raka Piersi Braster – System Braster w IV kwartale 2016 roku na rynku polskim realizuje cel strategii rozwoju spółki na lata 2015-2021 i będzie miało istotny wpływ na sytuację finansową spółki w przyszłości – czytamy w raporcie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2