reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AET Przemysł elektroniczny | 03 października 2016

AET wprowadzi innowacje w produkcji

Firma z Ostrowa Wielkopolskiego w październiku odda do użytku nowy budynek. Spółka zamierza uruchomić innowacyjną linię produkcyjną nowej generacji elementów indukcyjnych.
Obecna siedziba AET to kupiony w 2006 roku budynek o powierzchni około 500 m kw. W październiku firma zyska drugi obiekt, który będzie się składać z hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 786 m kw. oraz części socjalno-biurowej, na którą przeznaczone będzie około 330 m kw. – Nowy budynek powstaje w bardziej przemysłowej części miasta, na dużej działce, o powierzchni ponad 3 tys. m kw. co umożliwi nam dalszy rozwój – mówi Krzysztof Zbanyszek, dyrektor generalny AET.

To właśnie przy ulicy Staroprzygrodzkiej AET zamierza uruchomić innowacyjną linię do produkcji elementów indukcyjnych nowej generacji. Inwestycja w budynek jest bowiem częścią dużego przedsięwzięcia dofinansowywanego z Wielkopolskiego Regionalnego Projektu Operacyjnego na lata 2014-2020. Jednym z kolejnych etapów projektu będzie zaplanowany na przyszły rok zakup maszyn, a w 2018 roku ma ruszyć produkcja „elementów indukcyjnych nowej generacji z wykorzystaniem rdzeni ferrytowych, proszkowych, amorficznych lub nanokrystalicznych”. Całkowita wartość projektu to prawie 4,9 mln PLN, kwota dofinansowania wynosi 1,792 mln PLN.

- Realizacja projektu wpłynie pozytywnie na rozwój przedsiębiorstwa poprzez obniżenie kosztów produkcji, zwiększenie asortymentu produktów oraz wprowadzenie ich na nowe rynki – ocenia dyrektor AET. Krzysztof Zbanyszek podkreśla także, że dzięki innowacyjnej linii produkcyjnej elementów wykonywanych w technologii nawijania krawędziowego, firma wyprodukuje komponenty konkurencyjne pod względem ceny i użyteczności.Istotą innowacji jest właśnie wykorzystanie w produkcji technologii nawijania krawędziowego. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, umożliwia ona znacznie efektywniejsze wypełnienie przewodnikiem miedzianym dostępnej przestrzeni nawojowej. Użycie większego przekroju przewodnika i rdzeni magnetycznych o dużej gęstości strumienia magnetycznego pozwoliło opracować elementy o dużej wydajności prądowej, przy zachowaniu relatywnie małych gabarytów.

Podpisana pod koniec sierpnia umowa na dofinansowanie projektu to kolejna dobra wiadomość dla AET, która w tym roku obchodzi ćwierćwiecze działalności. Firma dobrze wykorzystała szansę, jaką przyniosły przemiany gospodarcze zachodzące w naszym kraju w latach 90., ale dyrektor spółki zwraca uwagę także na inne czynniki, które zadecydowały o sukcesie firmy, przy czym szczególnie ważną rolę odegrały tu fachowość i zaangażowanie pracowników. – Kładziemy też duży nacisk na jakość produkowanych podzespołów indukcyjnych i dostarczanych elementów elektronicznych. Śledzimy nowe trendy i technologie w branży i na bieżąco się do nich dostosowujemy. Warto podkreślić, że działamy w obszarze, w którym wymagana jest zaawansowana wiedza, ponieważ klienci często potrzebują naszego wsparcia, gdy chodzi np. o dobór odpowiednich rdzeni ferrytowych i proszkowych czy akcesoriów i urządzeń do budowy elementów indukcyjnych – mówi Krzysztof Zbanyszek.

- Produkcja elementów indukcyjnych stanowi trzon naszej działalności, ale chcemy rozwijać się także w innych obszarach. Uważam, że firma ma duże możliwości wzrostu, ponieważ zmiany w elektronice są bardzo dynamiczne. Pojawiające się nowe technologie związane z odnawialnymi źródłami energii elektrycznej, pojazdami elektrycznymi oraz oświetleniem LED stwarzają nowe perspektywy ekspansji dla elastycznych i otwartych na nowości firm takich jak nasza – podsumowuje nasz rozmówca.

AET, oprócz produkcji elementów indukcyjnych, zajmuje się także dystrybucją szerokiej gamy komponentów elektronicznych, płytek PCB, materiałów takich jak żywice czy lakiery, a także dostarcza maszyny do obróbki drutów nawojowych oraz urządzenia do pomiarów i testowania elementów indukcyjnych. Od 2014 roku spółka świadczy usługi montażu układów elektronicznych. Pracownicy AET zapewniają też pomoc techniczną na etapie projektowania.

Obecnie w AET i firmach powiązanych pracuje około 50 osób. W najbliższej przyszłości spółka zamierza zatrudnić 5 do 10 pracowników.fot. © AET

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 22 2018 16:33 V9.2.1-2