reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Huawei Przemysł elektroniczny | 27 września 2016

Flex wyprodukuje dla Huawei w Indiach

Chiński gigant Huawei Technologies w przyszłym miesiącu uruchomi produkcję smartfonów w Indiach. Montażem zajmie się Flex.
Huawei poinformowało, że produkcja będzie zlokalizowana w zakładzie Flextronincs International w mieście Chennai, położonym w południowej części Indii. Smartfony mają pojawić się na rynku już w październiku, firma zamierza wyprodukować 3 mln sztuk urządzeń do końca 2017 roku. Huawei chce także rozwinąć w Indiach serwis oraz sieć sprzedaży.

Indie są najszybciej rosnącym rynkiem smartfonów na świecie. Szacuje się, że liczba użytkowników smartfonów w Indiach osiągnie 990 mln do 2020 roku.

Indie zyskują na atrakcyjności wśród producentów, na co wpływ ma m.in. stagnacja w Chinach. Także rząd zachęca przedsiębiorców do uruchamiania produkcji w Indiach, m.in. w ramach programu „Make in India. Ale jak na razie nie wszystko działa sprawnie. - Baza dostawców w Indiach nie jest jeszcze tak silna, jak w Chinach. Wiele komponentów wciąż trzeba sprowadzać z Chin, dotyczy to np. baterii, czy wyświetlaczy. Jestem jednak przekonany, że wraz z rozwojem rynku, produkcja w Indiach ruszy na dobre – komentuje Anshul Gupta, dyrektor badań w firmie Gartner.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2