reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Wiązki | 23 września 2016

AQ Group AB przejmuje Gerdins Industrial System AB

AQ Group AB podpisała umowę przejęcia 100% udziałów w Gerdins Industrial System AB, do którego należy m.in. Gerdins Cable Systems sp. z o.o.
Transakcja kupna jest konsekwencją podpisanego przez firmy w sierpniu tego roku listu intencyjnego. Umowa zakłada przejęcie również spółek zależnych: Gerdins Components Västerås AB, Elektroprim AB, Plåxan AB, Gerdins Components AB, Gerdins Cable Systems AB, Gerdins Cable Systems sp. z.o.o oraz Gerdins Nordkomponent AB.

Cena zakupu to 81,5 mln SEK w gotówce (8,53 mln EUR) oraz 260 000 akcji AQ Group. Zamknięcie transakcji planowane jest na 3 października bieżącego roku, po uzyskaniu zgody szwedzkiego urzędu antymonopolowego.

- Celem przejęcia jest powiększenie bazy klientów AQ, rozszerzenie oferty w zakresie obróbki blach oraz wsparcie produkcji wiązek. (...) Po podpisaniu listu intencyjnego, rozmawialiśmy z naszymi największymi klientami i uzyskaliśmy od nich pozytywne opinie na temat przejęcia, które dodatkowo potwierdziły się przy okazji naszych wizyt w zakładach firmy Gerdins – komentuje Claes Mellgren, CEO AQ Group.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2