reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TRUMPF Przemysł elektroniczny | 26 września 2016

TRUMPF rozwija produkcję i szuka pracowników

Od lipca tego roku TRUMPF Huettinger w Zielonce pod Warszawą ma już trzy budynki. Firma uruchamia produkcję szaf sterowniczych dla spółek Grupy TRUMPF.
Firma TRUMPF Huettinger w 2007 roku postawiła w Zielonce pod Warszawą pierwszy budynek produkcyjny. Drugi otwarto siedem lat później, a w lipcu 2016 roku spółka wzbogaciła się o kolejny obiekt. Tym razem TRUMPF Huettinger przejął istniejący budynek, użytkowany wcześniej przez APS Energię - firmę, z której wywodzi się spółka TRUMPF Huettinger.

Przez około dwa miesiące trwał remont i przystosowywanie budynku pod potrzeby nowego właściciela. Dzięki tej inwestycji TRUMPF przede wszystkim poszerza zaplecze produkcyjne – firma wyprodukuje szafy sterownicze i moduły do produkcji urządzeń dla innych spółek Grupy. Polski TRUMPF Huettinger ma doświadczenie w tej branży, ponieważ w Zielonce, oprócz specjalizowanych zasilaczy, powstawały już szafy dla klientów zewnętrznych. Teraz jednak potrzeba wielu rąk do pracy i firma ruszyła z kampanią rekrutacyjną. - Poszukujemy pracowników z wykształceniem technicznym, elektroników, programistów, inżynierów i ogólnie specjalistów z dziedziny high-tech – mówi Bogusława Wróblewska z firmy TRUMPF Huettinger. Obecnie w podwarszawskiej Zielonce pracuje około 250 osób natomiast w planach jest zatrudnienie kolejnych kilkudziesięciu pracowników.

W trzecim budynku, oprócz sal szkoleniowych i konferencyjnych znalazło się też miejsce dla pracowników działów wspierania produkcji, finansów i badawczo-rozwojowego. Obiekt jest jednak przeznaczony przede wszystkim pod produkcję, która na dwóch kondygnacjach zajmuje powierzchnię 2000 m kw. Trzeba bowiem pamiętać, że polski TRUMPF Huettinger to nie tylko montownia. Firma wywodzi się z założonej w 1995 roku przez absolwentów Politechniki Warszawskiej spółki Advanced Converters, która produkowała zasilacze do procesów plazmowych. Aktualnie w dziale badawczo-rozwojowym pracuje około 40 inżynierów.---

© TRUMPF Huettinger jest producentem zasilaczy opartych na procesach powlekania plazmowego, nagrzewania indukcyjnego i wzbudzania lasera CO2. W Polsce firma powstała w roku 1995 roku, a od roku 2007 jest częścią niemieckiej firmy TRUMPF.

Produkty firmy dostarczają energii procesowej dla wielu gałęzi przemysłu high-tech, takich jak ogniwa słoneczne, utwardzanie, półprzewodniki, szkło architektoniczne, panele płaskie. Zasilacze TRUMPF Huettinger wykorzystywane są do utwardzania powierzchni metalowych (wiertła, koła zębate, części metalowe, turbiny silników lotniczych, protezy i implanty), do pokrywania i metalizowania powierzchni szklanych i plastikowych (szkło optyczne i przemysłowe, budowlane, monitory TFT-LCD, technologia CD/DVD), do metalizowania powłok wykończeniowych i dekoracyjnych oraz wielu innych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 16 2017 14:56 V8.8.6-2