reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander podshivalov dreamstime.com Nauka | 26 września 2016

ARP wspiera projekt PW-Sat2

Agencja Rozwoju Przemysłu podpisała porozumienia o współpracy z Politechniką Warszawską i Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Porozumienie dotyczy m.in. wspierania działalności Studenckiego Koła Astronautycznego, a w szczególności projektu PW-Sat2.
Celem porozumienia jest wsparcie kształcenia kadr inżynierskich sektora technologii kosmicznych, robotyki, automatyki oraz energetyki umożliwiając współpracę i transfer technologii pomiędzy nauką a przemysłem. Agencja uruchamia również program stażowy umożliwiający rozwój studentów w polskich firmach sektora kosmicznego.

ARP bardzo intensywnie współpracuje z projektem PW-Sat2 poprzez pomoc promocyjną oraz pomoc w nawiązywaniu kontaktów z firmami oferującymi zaplecze inżynierskie potrzebne do realizacji projektu, wykonywanie części i przeprowadzanie testów – czytamy w informacji na stronie projektu PW-Sat.

Projekt polskiego satelity studenckiego wesprze także spółka ABM Space. Firma zajmuje się rozwojem oprogramowania oraz systemów sterowania w robotach biorących udział w tzw. analogach planetarnych.- oruńska spółka postanowiła wesprzeć nas przy rozwijaniu i testach algorytmu systemu określania i kontroli orientacji satelity (ADCS). Oprogramowanie tego modułu w dużej mierze zostało zaprojektowane przez nas, dlatego ważne jest dokładne i przekrojowe sprawdzenie jego skuteczności. Wspólnie ze specjalistami z ABM Space mamy nadzieję wyeliminować potencjalne błędy oraz zapewnić bezpieczeństwo misji PW-Sata2 – informują twórcy projektu.

Na zdjęciu PW-Sat2 z rozłożonym żaglem deorbitacyjnym, autor © Marcin Świetlik

Źródło: ]pw-sat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 29 2016 16:13 V7.6.2-2