reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexey utemov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 września 2016

Ericsson zwalnia w Szwecji

Ericsson zamierza zakończyć produkcję we wszystkich pozostałych szwedzkich zakładach. Firma zwolni nawet 3 000 osób.
Zgodnie z poufnymi planami oszczędnościowymi, do których dotarła szwedzka gazeta Svenska Dagbladet, Ericsson zamierza zwolnić 3 000 osób, z których większość pracuje w dziale produktów sieciowych – największym biznesie szwedzkiej firmy. W ten sposób Ericsson, po 140 latach prowadzenia produkcji w Szwecji, zamierza całkowicie ją zakończyć.

Zarząd Ericssona jest w trakcie negocjacji ze związkami zawodowymi.

Szwedzka firma zatrudnia około 800 osób w Borås i około 400 w Kumla. Zakłady w tych miastach zakończą działalność. Redukcje etatów dotkną również pracowników umysłowych, także w działach badawczo-rozwojowych i ostateczna liczba zwalnianych w Szwecji osób sięgnie 3 000.

Poufny raport, o którym pisze szwedzka gazeta, informuje o oszczędnościach w ramach biznesu produktów sieciowych Ericssona. Nie wiadomo natomiast jakie są ewentualne plany dotyczące innych działów firmy – pisze Svenska Dagbladet.

Ericsson skomentował doniesienia gazety w komentarzu, w którym przypomina, że w 2014 roku firma opracowała program restrukturyzacji, który ma doprowadzić do oszczędności na poziomie 9 mld SEK w 2017 roku. Realizacja tego planu wciąż trwa. Kolejne działania dotyczące zmniejszania kosztów operacyjnych (o 4,5 mld SEK) zostały ogłoszone w lipcu 2016 roku. Ericsson informuje, że wprowadzanie oszczędności oznacza zwolnienia pracowników w różnych oddziałach firmy na świecie, także w Szwecji. Jednak jak podkreśla szwedzka spółka, o cięciach etatów zawsze najpierw informowani są pracownicy oraz związki zawodowe.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 22 2017 09:19 V8.5.4-2