reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© hannu viitanen dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 września 2016

Amica buduje nowoczesny magazyn

47 metrów wysokości, blisko 6,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni – to najnowsza inwestycja firmy Amica, czyli Magazyn Wysokiego Składowania dla dużego sprzętu AGD.
Jak podkreśla firma w komunikacie, nowy obiekt będzie pierwszym tego typu magazynem w Europie i jednocześnie najwyższą konstrukcją tego typu w Polsce. W pełni zautomatyzowany budynek zmieści około 230 tysięcy urządzeń z kategorii dużego AGD i będzie należał do najnowocześniejszych konstrukcji w Polsce.

Oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję miało miejsce 9 września. Magazyn Wysokiego Składowania powstaje w ramach Centrum Logistycznego Amica. Na łącznej powierzchni 6300 m kw. będzie można zmieścić aż 26 tys. miejsc paletowych na 230 tys. sztuk urządzeń dużego AGD. Dzięki w pełni zautomatyzowanemu sterowaniu wydajność magazynu wynosić będzie ok. 1600 sztuk układanego sprzętu na godzinę.

- Planujemy, że inwestycja zostanie oddana do użytkowania już w lipcu 2017 roku. Nie mam wątpliwości, że wspólnie z naszymi partnerami, z którymi od dłuższego czasu pracujemy nad tym projektem, uda nam się zbudować Magazyn Wysokiego Składowania, który będzie unikatowy nie tylko w skali Polski. Inwestycja jest kolejnym krokiem w rozwoju firmy i pozwoli nam ugruntować naszą mocną pozycję na europejskim rynku AGD – powiedział Marcin Bilik, wiceprezes ds. operacyjnych i logistyki w firmie Amica.

W ciągu najbliższego roku na terenie inwestycji zaplanowane jest m.in. wykonanie prac budowlano- instalacyjnych oraz montaż konstrukcji stalowej.

Budowa Magazynu Wysokiego Składowania to kolejny krok do powstania we Wronkach wielkiego Centrum Logistycznego Amica w ramach realizacji Strategii HIT2023. Nowy budynek w znacznym stopniu umożliwi firmie zarówno ograniczenie kosztów przewozu towarów, jak i ich magazynowania. Dodatkowo znacznemu skróceniu ulegnie czas dostawy towaru do klientów – informuje firma.

Źródło: © Amica

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2