reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bakhtiarzein dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 września 2016

Sopem rozwija się krakowskiej strefie

Należąca do francuskiej Grupy Somfy - spółka Sopem – rozpoczęła drugi etap inwestycji. W ramach wydanego przez zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego zezwolenia, firma zainwestuje 90 mln PLN oraz utworzy 200 miejsc pracy.
- Przedmiotem inwestycji będzie zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu, poprzez zakup nowych linii do produkcji nowoczesnych napędów i systemów kontroli, dostosowanych do wymogów inteligentnego i proekologicznego budownictwa. Dotychczas firma zainwestowała w Niepołomicach 117 mln zł oraz utworzyła ponad 300 miejsc pracy. Warto dodać, że zatrudnia przede wszystkim kobiety – poinformował KPT w komunikacie.

Sopem działa od 2014 r. w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej w Niepołomicach. Jest to drugie zezwolenie wydane tej spółce przez KPT.

Grupa Somfy założona została w 1969 roku w Cluses we Francji. Specjalizuje się w produkcji automatycznych napędów i systemów sterowania do zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, żaluzji, rolet i bram. Somfy ma około 60 przedstawicielstw na 5 kontynentach oraz 8 zakładów produkcyjnych. Firma prowadzi – także w Niepołomicach – działalność badawczo-rozwojową i jest właścicielem ponad 300 patentów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-1