reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Finmeccanica Przemysł elektroniczny | 09 września 2016

Leonardo-Finmeccanica i PGZ podpisały umowę o współpracy

Leonardo-Finmeccanica, jeden z dziesięciu największych graczy w dziedzinie techniki lotniczej i astronautyki, obronności oraz bezpieczeństwa i PGZ podpisały list intencyjny w sprawie długoterminowego partnerstwa na rynku obronności i bezpieczeństwa.
Na mocy tego porozumienia, Leonardo będzie wspierać PGZ swoimi technologiami i produktami, natomiast PGZ będzie współpracować z Leonardo w zakresie działalności przemysłowej i logistycznej. List Intencyjny zakłada duży transfer technologii do PGZ w celu wygenerowania znacznej działalności w dziedzinie wysokich technologii oraz utworzenia dużej liczby miejsc pracy w obydwu spółkach w nadchodzących latach. W Polsce spółka Leonardo już poczyniła znaczne inwestycje w branży śmigłowcowej po nabyciu PZL-Świdnik.

Umowa określa szeroki zakres współpracy przemysłowej między obiema spółkami. PGZ i Leonardo ogłosiły zamiar rozpoczęcia współpracy w zakresie platform i usług śmigłowcowych, systemów lądowych, systemów morskich, samolotów bezzałogowych, systemów i usług samolotowych, a także technologii kosmicznych. Na mocy tego porozumienia Leonardo i PGZ ogłosiły także, że przeanalizują i określą obszary potencjalnej współpracy w zakresie szerokiej gamy produktów spełniających wymogi rynku polskiego i z przeznaczeniem na eksport. Leonardo i PGZ będą dążyły do wymiany know-how i zdolności technologicznych, a także określą obszary współpracy w zakresie badań i rozwoju, produkcji oraz wsparcia posprzedażowego.

W branży śmigłowcowej umowa przewiduje szeroką współpracę między Leonardo a PGZ, w tym kooperację na rzecz oferowania wspólnych programów na polski i międzynarodowy rynek.

W segmencie szkolenia wojskowego do listopada 2016 r. Leonardo rozpocznie dostawy samolotów M-346. Umowa z PGZ obejmuje możliwość rozszerzenia działalności o systemy symulacji i szkolenia naziemnego oraz wsparcia logistycznego dla Bazy Lotniczej w Dęblinie.

Ponadto na mocy Listu Intencyjnego PGZ i Leonardo dokonają oceny możliwości współpracy w ramach programów „Miecznik” i „Czapla” zakładających zakup nowych jednostek dla polskiej Marynarki Wojennej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1