reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pelfophoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 września 2016

Wielki kontrakt dla Mesko

PGZ i Thales ogłaszają współpracę w zakresie produkcji nowoczesnych rakiet indukcyjnych w Polsce
Przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej i MESKO oraz francuskiej firmy TDA (100 proc. własność Thales) poinformowali w Kielcach o nawiązaniu współpracy w zakresie produkcji w Polsce rakiet indukcyjnych przeznaczonych zarówno na rynek krajowy, jak i rynki zagraniczne. Jest to część długofalowej strategii rozwoju polskiej branży zbrojeniowej. Produkcją zajmie się zakład MESKO ze Skarżyska-Kamiennej, we współpracy z firmą Thales. Związane z produkcją rakiet indukcyjnych procesy kwalifikacyjne to dla fabryki możliwość dalszego rozwoju swoich kompetencji.

W wyniku podpisanego porozumienia Polska stanie się producentem nowoczesnych rakiet indukcyjnych, co oznacza również transfer technologii do Polski. PGZ i Thales-TDA sprawdzą także możliwości produkcji nisko kosztowych systemów naprowadzania.

System rakiet indukcyjnych to nowa generacja systemu rakiet wykorzystujących elektronikę i technologię bezprzewodową. Zastosowana zaawansowana technologia łączności bezprzewodowej niweluje ryzyko wystąpienia uszkodzeń powodowanych przez ciała obce (tzw. Foreign Object Damage; FOD), niewypałów, czy przypadkowego zapłonu elektromagnetycznego. Pociski tego typu nie mogą być używane jako improwizowane urządzenia wybuchowe (tzw. Improvised Explosive Devices; IED); nie ma też możliwości, by zostały one wystrzelone przez wrogie wyrzutnie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1