reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photodynamx dreamstime.com Rynki | 07 września 2016

Rynek inteligentnego domu wzrośnie 10-krotnie w 5 lat

Według analizy IHS Markit, rynek urządzeń inteligentnego domu już w roku 2020 osiągnie poziom 447 mln sztuk.
Szacuje się, że w roku 2015 produkcja urządzeń smart home wyniosła 47 mln sztuk. Do roku 2020, roczne dostawy na rynek mają wzrosnąć 10-krotnie, do poziomu 477 mln sztuk.

Obecnie największym rynkiem regionalnym jest Ameryka, stanowiąca 62% rynku globalnego. Jednak, jeśli chodzi o stopień nasycenia rynku, należy podkreślić, iż nawet w Ameryce jedynie 6% domów posiada takie urządzenia. W roku 2020 odsetek ten ma wzrosnąć do 28%.

Szybko rosnącym rynkiem jest region Azji, którego wielkość ma zrównać się w 2020 roku z Ameryką. Europa stanowi 20% rynku i w najbliższych latach ma pozostać na podobnym poziomie.

‘Rynek urządzeń inteligentnego domu można podzielić na pięć zasadniczych segmentów: bezpieczeństwo, kontrola klimatu, elektronika konsumencka, kontrola energii i wody oraz oświetlenie’ mówi Blake Kozak, analityk IHS Markit. ‘Prawdziwym wyzwaniem jest dostarczanie urządzeń, należących do wszystkich pięciu kategorii, opartych o jedną platformę, taka by mogły efektywnie komunikować się w sieci, zamiast działać jako odizolowane i autonomiczne urządzenia’.

Urządzenia służące bezpieczeństwu stanowią obecnie około 40% rynku, jednak w perspektywie do roku 2020 ich udział ma spaść do poziomu 20%. Warto też podkreślić, iż urządzenia typu ‘zrób-to-sam’ (do-it-yourself, DIY) w roku 2015 stanowiły około 20% rynku, jednak ich popularność ma gwałtownie się zwiększać i osiągnąć poziom 60% w perspektywie najbliższych 5 lat.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1