reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© designersart dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 września 2016

Lena Lighting rozwija LED

Wyższe przychody i słabszy wynik operacyjny, związany z wprowadzaniem do oferty nowych produktów LED, to w skrócie obraz I półrocza Lena Lighting.
I półrocze 2016 Lena Lighting SA zamknęła przychodami na poziomie 59.1 mln zł - jest to wynik o 9,3% wyższy niż w analogicznym okresie 2015 roku. Zysk operacyjny spadł z poziomu 4.9 mln zł w pierwszych sześciu miesiącach 2015 do 3.9 mln zł obecnie. Spółka zanotowała zysk netto w 1H.2016 w wysokości 3.5 mln zł, natomiast w 1H.2015 wynosił on 3.7 mln zł.

Spadek rentowności operacyjnej był związany z wyższymi kosztami badania i rozwoju produktów, w tym przede wszystkim testów nowych rozwiązań zastosowanych w oprawach, zwiększenia zatrudnienia w dziale B+R i kosztami wdrożenia nowych opraw do produkcji. W związku ze zmianą struktury sprzedaży i wyższym udziałem oświetlenia LED, Lena poniosła także wyższe koszty związane z likwidacjami magazynowymi i odpisami z tytułu utraty wartości zapasów. Dodatkowo, wzrosły koszty związane z obsługą gwarancyjną i naprawami opraw opartych o zaawansowane technologie LED i szybki postęp technologiczny w tej dziedzinie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2