reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volvo Przemysł elektroniczny | 22 sierpnia 2016

Volvo Cars i Uber łączą siły, aby rozwijać autonomiczne samochody

Firmy podpisały umowę o wartości 300 mln USD dotyczącą współpracy przy projekcie, w którym wykorzystane będą najnowsze osiągnięcia autonomicznej jazdy.
Samochody mają być całkowicie autonomiczne tzn. bez kierowcy. Podstawowy pojazd będzie produkowany przez Volvo Cars i kupowany przez Uber. Volvo Cars i Uber współdzielą koszty projektu opiewającego na 300 milionów dolarów. - Projekt Volvo-Uber to znaczący krok w branży motoryzacyjnej, w którym swoje siły łączą różne gałęzie biznesu, producent samochodów i firmy technologicznej z Doliny Krzemowej wkraczającej do biznesu automotive. Branża motoryzacyjna, a tym samym Volvo jest na progu rewolucji i musi w odpowiedni sposób implementować nowe technologie – piszą firmy w komunikacie.

Firmy wspólnie stworzą samochód bazowy, a następnie każda z nich będzie na podstawie tego pojazdu niezależnie rozwijała swój projekt: Uber wdroży własny system jazdy autonomicznej do pojazdu Volvo, a Volvo będzie pracowało nad autonomicznym pojazdem kolejnej generacji.

- Nowy pojazd będzie bazował na architekturze SPA (Scalable Product Architecture). Architektura SPA została opracowana, jako część globalnego programu transformacji marki, który kosztował 11 mld USD. Cały projekt rozpoczął się w 2010 roku i od samego początku był tworzony z myślą o technologii AD, kolejnej generacji aut elektrycznych i rozwiązaniach connectivity. Prace rozwojowe będą prowadzone przez inżynierów Volvo Cars wspólnie z inżynierami Ubera. Następnie projekt będzie zaimplementowany do architektury SPA, tak, aby zawierał wszystkie elementy bezpieczeństwa i elementy niezbędne dla systemów jazdy autonomicznej – czytamy w komunikacie Volvo.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 25 2017 15:01 V8.0.2-2