reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrei katyshev dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 sierpnia 2016

Renesas wycofa się z binzesu mikrofalowego

W tym tygodniu Renesas zapowiedział, że wycofa się z biznesu układów mikrofalowych i skoncentruje się komponentach optoelektronicznych.
Jak informuje firma, Renesas zamierza całkowicie porzucić biznes układów mikrofalowych w ciągu dwóch lat. Japońska spółka oferowała takie produkty RF jak: wzmacniacze niskoszumowe, switche, mieszacze czy tranzystory przeznaczone do aplikacji bezprzewodowych. - Utrzymanie rentowności w obszarze półprzewodnikowych układów mikrofalowych byłoby niezwykle trudne. Jednym z powodów takiej sytuacji jest kurczący się rynek, ze względu na włączanie komponentów mikrofalowych w skład modułów SoC. Kolejną przyczyną są coraz niższe ceny układów mikrofalowych, na rynku pojawia się coraz więcej konkurencyjnych dostawców, szczególnie z Tajwanu – informuje Renesas.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1