reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© scanrail dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 lipca 2016

Sony zamierza sprzedać cześć biznesu baterii Muracie

Sony i Murata podpisały wstępne porozumienie w sprawie sprzedaży biznesu baterii firmy Sony.
Murata ma przejąć biznes baterii prowadzony przez japońską spółkę zależną Sony, Sony Energy Devices Corporation, zakłady produkcyjne w Chinach i Singapurze oraz aktywa i kadrę firmy Sony zaangażowaną w obszar związany z handlem, produkcją oraz badaniami i rozwojem w sektorze baterii w Japonii i na całym świecie. Sony Energy Devices Corporation oferuje baterie litowo-jonowe przeznaczone do urządzeń mobilnych.

Dzięki przejęciu, Murata zamierza zwiększyć konkurencyjność na rynku telekomunikacyjnym oraz rozwijać się w sektorze motoryzacji, opieki zdrowotnej i energetycznym.

Transfer nie będzie dotyczył części działalności związanej ze sprzedażą niektórych produktów pod marką Sony, m.in. USB i baterii alkalicznych.

Końcowa umowa sprzedaży ma zostać podpisana w październiku 2016 roku, natomiast finalizacja procesu przejęcia planowana jest na koniec marca 2017 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2017 11:02 V8.0.10-1