reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© fouquin christophe dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 lipca 2016

Zortrax odkłada debiut giełdowy i rozważa przejęcia

W ostatnim czasie Zortrax pozyskał 44 mln zł od prywatnego inwestora: debiut giełdowy w tym roku stał się niepotrzebny i został odłożony do 2017.
‘Czynnikiem, który braliśmy pod uwagę, podejmując tę decyzję, była również nie najlepsza koniunktura panująca obecnie na warszawskiej giełdzie. Przekładamy debiut na 2017 r. i mam nadzieję, że uzyskamy wtedy satysfakcjonującą wycenę’ powiedział dla Parkietu Rafał Tomasiak, prezes spółki. Zamiast debiutu, tym inwestorom, którzy chcieliby wyjść z inwestycji w tym roku, spółka zaproponuje wykup akcji.

Pozyskane od Dariusz Miłka 44 mln zł zostanie przeznaczone na rozwój nowych produktów, rozbudowę istniejącego parku maszynowego i powiększenie działu badawczego. Zortrax rozważa też przejęcia, a według słów prezesa Tomasiaka, prowadzone są już wstępne rozmowy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1