reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sikorsky Przemysł elektroniczny | 15 lipca 2016

Umowa PGZ, Sikorsky i PZL Mielec o współpracy przy śmigłowcach Black Hawk

W dniu 12 lipca 2016 r. podczas międzynarodowych pokazów lotniczych w Farnborough w Wielkiej Brytanii Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała ze spółkami SIkorsky i PZL Mielec nowe porozumienie o współpracy w sprawie śmigłowców BLACK HAWK.
Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała ze spółką Sikorsky, należącą do Lockheed Martin oraz jej spółką zależną PZL Mielec porozumienie o współpracy, na mocy którego spółki należące do PGZ będą mogły szeroko uczestniczyć w programie śmigłowców S-70i Black Hawk, jeżeli Sikorsky i PZL Mielec zostaną wybrane przez polski rząd jako dostawcy floty śmigłowców wielozadaniowych.

Nowe porozumienie wiąże się z międzynarodową obsługą śmigłowców Black Hawk, obejmującą konserwację, naprawy i remont śmigłowców, oraz z rozwojem komponentów i zaopatrzeniem dla wielu platform. Potwierdza ono zaangażowanie Lockheed Martin w polski przemysł, którego efektem może być włączenie spółek PGZ w obszar badań i rozwoju rozwiązań zbrojeniowych dla międzynarodowych śmigłowców oraz w łańcuch dostaw komponentów i zespołów dla statków powietrznych i innych produktów wytwarzanych przez Sikorsky i PZL Mielec.

PGZ będzie wspierać pozycję śmigłowca wielozadaniowego S-70i Black Hawk w Polsce jak i na potencjalnych rynkach eksportowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Porozumienie jest zależne od decyzji polskiego rządu w sprawie zamówienia śmigłowców Black Hawk produkowanych przez PZL Mielec.

– To pierwszy, ale bardzo istotny krok. Polska Grupa Zbrojeniowa włącza się tym porozumieniem w ścieżkę globalnej kooperacji z Lockheed Martin i Sikorsky - PZL Mielec. Właśnie globalna i długofalowa kooperacja jest niezmiernie ważna dla PGZ – powiedział Arkadiusz Siwko, Prezes Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. – Jestem też przekonany, że takie partnerstwa mogą się przełożyć nie tylko na zbudowanie potencjału i wzrost innowacyjności spółek z grupy PGZ, ale także na zwiększenie zatrudnienia i pozyskanie przez naszych pracowników nowych użytecznych kompetencji – podkreślił Prezes Siwko.

– Wraz z PGZ jako naszym partnerem strategicznym podzielamy podobną wizję innowacji i rozwoju w polskim przemyśle – powiedziała Nathalie Previte, Wiceprezes Sikorsky ds. Strategii i Rozwoju. – Nasze zaangażowanie w Polsce już teraz jest głębokie, gdyż zatrudniamy ponad 1560 pracowników w PZL Mielec i kolejne tysiące w łańcuchu dostaw w Polsce, który opiera się na produkcji śmigłowców Black hawk. Dzisiejsze porozumienie zwiększa nasze możliwości zdobywania nowych zamówień w Polsce, a także w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej – dodała Wiceprezes Previte. – Nie tylko pomoże to w utrzymaniu zatrudnienia, ale również podniesie potencjał tworzenia nowych miejsc pracy poprzez sprzedaż na eksport.

Oprócz dzisiejszego porozumienia z Sikorsky i PZL Mielec, inne jednostki gospodarcze Lockheed Martin obecnie omawiają z PGZ udział w licznych programach obrony powietrznej i rakietowej, programów morskich, systemów broni i artyleryjskich, oraz przestrzeni kosmicznej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-1