reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Verashape Przemysł elektroniczny | 11 lipca 2016

Verashape wybuduje zakład produkujący drukarki 3D

O szczegółach planowanej inwestycji polskiej firmy opowiedział nam Tomasz Szymański, prezes i założyciel Verashape.
evertiq.pl: - Proszę opowiedzieć o planowanej inwestycji w podstrefie Trzebownisko

Tomasz Szymański
- Nasze przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w Tajęcinie, w bezpośrednim sąsiedztwie firmy OPteam SA. Nabywana pod inwestycję nieruchomość leży na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. W tej właśnie lokalizacji powstanie siedziba firmy wraz z halą produkcyjną, wyposażoną między innymi w linię do montażu powierzchniowego układów elektronicznych. W budynku znajdować się będą również laboratoria badawczo-rozwojowe, działy technologiczne i konstrukcyjne. Do tego zakupione zostaną niezbędne urządzenia i wyposażenie biurowe – czyli wszystko to, co jest niezbędne do wsparcia naszych pracowników w procesie projektowania i wytwarzania zaawansowanych technologicznie drukarek 3D. Grono naszych pracowników jest coraz większe, stale rozwijamy nasz zespół i prowadzimy rekrutację wśród wykwalifikowanych specjalistów - elektroników, mechatroników, informatyków i handlowców. Nowa siedziba i jej wyposażenie pozwoli na bezpośrednią współpracę pracowników rozproszonych obecnie w kilku lokalizacjach oraz zapewni im komfortowe warunki codziennej pracy.


© Verashape

- Co umożliwiło firmie rozwój, prowadzący do decyzji o budowie nowego zakładu?

Tomasz Szymański: - Niewątpliwie do decyzji o budowie nowego zakładu przyczynił się postęp prac w projekcie dofinansowanym w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, który mamy okazję realizować przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W ramach tego projektu nasz zespół pracuje nad innowacyjną w skali świata drukarką 3D. Finansowanie projektu ze środków unijnych to jednak tylko jeden z aspektów decyzji o inwestycji w strefie. Drugim – myślę, bardziej istotnym aspektem tej decyzji, jest konsekwentny rozwój firmy i pomysły, które generują nasi pracownicy. To przecież idee pracowników i opracowane przez nich technologie doprowadziły do tego, że NCBiR udzieliło wsparcia naszej firmie.

- W jakich branżach działają klienci firmy? Czy kierują Państwo swoją ofertę zarówno na Polskę jak i na rynki zagraniczne?

Tomasz Szymański: - Oferowane przez nas drukarki 3D znajdują zastosowanie zarówno w odlewnictwie, motoryzacji, lotnictwie jak i w edukacji czy medycynie. Nasze rozwiązania już cieszą się uznaniem klientów w Polsce, Niemczech, USA i są wykorzystywane przede wszystkim w procesie prototypowania i produkcji małoseryjnej. Szczególnie ceniona jest jakość wykonywanych wydruków i solidne wsparcie, którego udzielamy od momentu uruchomienia drukarki w warunkach przemysłowych. Nasza obecność na rynku niemieckim czy USA nie jest dziełem przypadku. Jest raczej konsekwentnym realizowaniem przyjętej strategii rozwoju – stale pracujemy bowiem nad rozwojem sieci sprzedaży naszych drukarek 3D, prowadząc rozmowy z potencjalnymi resellerami zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Realizacja projektu wspieranego przez NCBiR daje nam dodatkowo możliwość tworzenia innowacyjnych rozwiązań druku 3D, które zapewnią stabilny rozwój portfolio produktowego naszych partnerów w przyszłości, co przełoży się na wzrost ich biznesu.

- Na czym polega innowacyjność Państwa projektu?

Tomasz Szymański: - Innowacyjność naszego projektu należy rozpatrywać na dwóch płaszczyznach – procesowej i produktowej. Innowacja procesowa będzie wynikała z pozyskania nowoczesnych technologii produkcyjnych koniecznych do wytwarzania drukarek przyrostowych. Nowoczesny park maszynowy, z którego będziemy mieli okazję korzystać znacząco usprawni proces produkcyjny i zapewni wysoką jakość wytwarzanych komponentów. Z kolei innowacja produktowa, o której wspomniałem wynika wprost z celów projektu – prowadzone przez nas prace badawczo-rozwojowe zmierzają do stworzenia drukarki przyrostowej o bardzo wysokich parametrach wydruku. Myślę, że już za 3 lata efekt naszych prac ujrzy światło dzienne, a wprowadzenie tak innowacyjnego urządzenia do naszej oferty wpłynie na wzrost poziomu innowacyjności firmy i pozwoli uzyskać zdecydowaną przewagę nad konkurencją.

- Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1