reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© 3quarks dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 lipca 2016

Aiut zrealizuje innowacyjny projekt

Wart ponad 6,7 mln PLN projekt gliwickiej firmy Aiut: „Technologia wytwarzania inteligentnych rejestratorów gazomierzy” otrzyma kredyt na innowacje technologiczne.
Projekt firmy Aiut został umieszczony na liście projektów wybranych do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, poddziałanie 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne. Rekomendowana kwota dofinansowania wynosi 2,35 mln PL, natomiast całkowita wartość projektu to ponad 6,7 mln PLN. Otrzymanie dofinansowania wymaga podpisania umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który działa jako instytucja pośrednicząca.

Aiut działa w gliwickiej podstrefie KSSE i w tym roku firma obchodzi swoje 25-lecie. Spółka specjalizuje się w rozwiązaniach z dziedziny automatyki przemysłowej i elektryki oraz zajmuje się realizacją projektów z zakresu robotyki. Aiut finalizuje właśnie inwestycję w Gliwicach, w zeszłym roku terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ruszyła rozbudowa biurowca i hali produkcyjnej o łącznej powierzchni ponad 9 tys. m kw. Po rozbudowie łączna powierzchnia wyniesie ponad 13,5 tys. m kw.

Foto: © Aiut

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1