reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 30 czerwca 2016

BMW i Intel: możliwa współpraca dotycząca autonomicznych samochodów

Trzecim partnerem tego przedsięwzięcia miałaby być izraelska firma Mobileye, wytwarzająca sprzęt i oprogramowanie służące do zmniejszania ryzyka kolizji.
Jak informuje Reuteres, powołując się na anonimowe źródła związane ze sprawą, BMW jest bliskie nawiązania partnerstwa z firmami Mobileye oraz Intel. Celem współpracy ma być rozwój technologii autonomicznych samochodów.

Intela i BMW raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, ale na wszelki wypadek dodamy kilka informacji o Mobileye. Firma powstała w 1999 roku, a jej główna siedziba znajduje się w Jerozolimie. Tam też zlokalizowane jest centrum badawcze, które jak podkreśla Mobileye, jest największym na świecie ośrodkiem badania systemów wizyjnych. Firma ma też biura w Holandii, Stanach Zjednoczonych, Japonii i na Cyprze. Mobileye oferuje zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), łączące układy elektronicznej, systemy wizyjne i algorytmy kopmuterowe, dzięki którym kierowca ostrzegany jest np. przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu, kolizją z przodu czy obecnością pieszych na jezdni. Klientami Mobileye są m.in. BMW, Tesla, GM czy Volvo.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2