reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rangizzz dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 czerwca 2016

Orbit One – krajobraz po przejęciu

Jesienią zeszłego roku Orbit One kupił zakład firmy Flex w szwedzkim Ronneby. Przyniosło to zmiany także w polskiej siedzibie Orbit One w Prabutach.
Nowa linia produkcyjna w Prabutach, nowe projekty, a co za tym idzie – dużo pracy – między innymi o tym opowiedział nam Piotr Wiśniewski, Key Account Manager firmy Orbit One.

evertiq.pl: - Czy zakończyła się już integracja zakładu kupionego od firmy Flex?

Piotr Wiśniewski, Orbit One: - Ten proces jeszcze trwa. Co prawda organizacyjnie sprawa jest już sfinalizowana, zostały zakończone np. takie kwestie jak integracja systemów ERP. W ramach transakcji do Orbit One dołączyło około 150 osób, czyli praktycznie cała produkcja z zakładu Flex, zmiany nastąpiły więc także w kierownictwie firmy. Niemniej wciąż pozostało wiele do zrobienia, na przykład jeśli chodzi o organizację produkcji.

- Jakie zmiany dla Orbit One, w szczególności do polskiego zakładu, przyniosło to przejęcie?

- Na pewno jedną z olbrzymich korzyści jest wymiana doświadczeń, wynikająca z przejęcia zakładu firmy działającej co prawda w tej samej branży, ale według nieco odmiennych standardów. Dla przykładu: Flex opierał swój park maszynowy na urządzeniach innej firmy, niż Orbit One.

Przypomnijmy, że przejęty zakład firmy Flex znajduje się zaledwie 200 m od centrali Orbit One w szwedzkim Ronneby. Dla ułatwienia obie siedziby otrzymały nowe nazwy: Orbit West – dla dawnego obiektu Flex, oraz Orbit East – dla obiektu Orbit One. W tej chwili kończymy przenoszenie całej produkcji do zakładu przejętego od Flex, docelowo powstaną tam 4 zbilansowane linie montażu SMT. Ta reorganizacja przyniesie duże korzyści dla polskiego zakładu w Prabutach, ponieważ trafi do nas sporo maszyn, m.in. urządzenie X-ray oraz właśnie pracujemy nad uruchomieniem drugiej linii do montażu SMT. Latem tego roku zamierzamy wdrażać nowe maszyny i jesienią chcemy tę linię uruchomić.

- Co stanie się zatem z Orbit East, czyli centralą Orbit One w Ronneby?

- Planujemy utworzenie centrum dystrybucyjnego. Flex prowadził takie usługi dla jednego z dużych klientów, którego przejęliśmy i będziemy kontynuować tę działalność. To dla nas dosyć nowy temat i będziemy poszukiwali kolejnych klientów, którym moglibyśmy zaoferować takie usługi. Niektórzy z naszych partnerów mają własne centra dystrybucyjne i mogliby być zainteresowani zleceniami na rzecz Orbit One.

- O jakich jeszcze korzyściach z tytułu tego przejęcia możemy mówić?

- Nowi klienci. Przez lata konkurowaliśmy z firmą Flex, często uczestniczyliśmy wręcz w walce o te same projekty. Teraz, dzięki przejęciu szwedzkiego zakładu tej firmy, zyskaliśmy dostęp do nowych klientów i projektów. Co więcej, w związku z atrakcyjnymi cenami na polskim rynku, dotychczasowi klienci Fleksa są zainteresowani przenoszeniem produkcji do Polski, więc nasz zakład w Prabutach może na tym naprawdę mocno skorzystać.

- Czy Orbit One będzie zwiększał zatrudnienie w Prabutach?

- W tej chwili w firmie pracuje około 130 osób, a zatrudnianie nowych pracowników będzie uzależnione od wdrażania nowych projektów, które są obecnie w przygotowaniu. Najprawdopodobniej zajmiemy się tym zaraz po nadchodzącym okresie urlopowym.

- Dziękuję za rozmowę!

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2