reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rawpixelimages dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 czerwca 2016

Huawei będzie współpracował z P4 oraz ICM UW

Huawei podpisał ze swoimi partnerami – P4 oraz Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM UW) – kluczowe porozumienia o współpracy.
Porozumienie strategiczne z P4 zakłada realizację projektów w obszarze infrastruktury sieciowej do 2025 roku. Firmy będą wspólnie pracować nad rozwojem sieci 4.5G, a w przyszłości również i 5G w celu zapewnienia lepszej jakości usług szerokopasmowego internetu dla abonentów sieci Play. Partnerstwo będzie obejmować budowę sieci bezprzewodowej, sieci transmisyjnej, sieci IP oraz wsparcie operatora Play w zakresie rowiązań IT, jak również dostawę urządzeń mobilnych – informują firmy.

Obecnie Play posiada prawie 5000 stacji bazowych rozlokowanych w całej Polsce. Przewiduje się, że w najbliższych latach liczba ta znacząco wzrośnie. Działania te w dużej mierze przyczynią się do rozwoju innowacji i podniesienia kompetencji cyfrowych społeczeństwa – czytamy w komunikacie.


– Historia Play i Huawei jest bardzo podobna. Wystartowaliśmy w Polsce prawie w tym samym czasie, zaczynając od zera. Dziś Play posiada ponad 14 milionów abonentów i jest drugim czołowym operatorem w Polsce. Podobne osiągnięcia uzyskał Huawei – w przeciągu 12 lat swojej obecności na rynku polskim umocnił swoją pozycję i stał się liderem na rynku infrastruktury sieci telekomunikacyjnej. Bardzo cenimy naszego partnera i liczymy na kolejne 10 lat owocnej współpracy – mówi Junfeng Li, dyrektor zarządzający Huawei Polska.
W trakcie forum Huawei podpisał również porozumienie z ICM UW, na mocy którego obie strony zadeklarowały utworzenie Centrum Innowacji Data Science przy nowo powstałym Centrum Technologii ICM UW – najnowocześniejszego w Polsce ośrodka technologii obliczeniowej na warszawskiej Białołęce. Celem inicjatywy jest wzajemna współpraca w zakresie badań i rozwoju oraz promowania rozwiązań informatycznych dotyczących przetwarzania danych, rozwiązań chmurowych, modelowania i analityki danych oraz wielkoskalowych obliczeń komputerowych. Huawei będzie wspierać ICM UW w opracowywaniu efektywnych metod analizy danych i ich interpretacji w takich obszarach jak: medycyna, opieka zdrowotna, transport, geologia, bezpieczeństwo publiczne, energetyka, nauki społeczne itp. Centrum Innowacji Data Science to odpowiedź środowiska naukowego i biznesu na rosnące potrzeby polskiej gospodarki. Jest to już drugie tego typu centrum innowacji w Polsce, zrealizowane przez Huawei w partnerstwie ze środowiskiem naukowym. Dla przypomnienia w styczniu br. Huawei wspólnie z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym powołał Centrum Innowacji PCSS–Huawei.

ICM UW jest wiodącą instytucją naukową, która posiada ogromne doświadczenie w obszarze metod obliczeniowych i modelowania złożonych układów i procesów. Prowadzi badania naukowe potwierdzone wieloma prestiżowymi publikacjami o zasięgu światowym. Zajmuje też 13. miejsce na świecie i 1. w Polsce w rankingu najlepszych centrów badawczych, łącząc i badając różne aspekty nauki i techniki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2