reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© VIGO System Przemysł elektroniczny | 22 czerwca 2016

VIGO System: współpracujemy z producentami laserów

- Będziemy wspierać naszych partnerów w tworzeniu doskonalszych i tańszych źródeł promieniowania. Od ich sukcesu zależy też (po części) powodzenie naszej firmy – powiedział Adam Piotrowski, prezes VIGO System, na pytanie użytkownika Akcjonariat.pl.
Prezes VIGO System Adam Piotrowski został zapytany o to, jak rozwija się przemysł laserowy, od którego w pewien sposób uzależnione są przecież detektory spółki. Poproszony został również o opisanie całego systemu, w którego skład wchodzą detektory VIGO System.

- Przemysł laserowy to bardzo szerokie pojęcie, od obróbki materiałów, przez telekomunikacje przez sensory do medycyny i oświetlenia. W każdej z tych dziedzin lasery stają się coraz bardziej wydajne, mniejsze i tańsze.

W części naszych zastosowań wojskowych nasze detektory reagują na wykrycie impulsów promieniowania laserowego, informując załogę o zagrożeniu (np. celowania z broni przeciwpancernej z dalmierzem laserowym), w sensorach gazów lasery, jako ściśle zdefiniowane źródło mocy promieniowania, dają najlepszą selektywność i czułość wykrycia danego gazu.

Największy wzrost sprzedaży spodziewamy się na rynkach medycznych, ochrony środowiska i w przemyśle. Tu najważniejszą aplikacją są analizatory gazów - składające się ze źródła (np. laser, dioda, żarówka), układu komory próbującej, optyki oraz oczywiście detektora.

W tej chwili lasery kompatybilne z naszymi detektorami do analizatorów gazów to przede wszystkim tzw. QCL i ICL. W ostatnich latach stały się one dojrzałe technologicznie i dostępne cenowo. Ich cena spadła z ponad 20 000 euro do poniżej 3000 euro. To wciąż dużo, ale wspólne prace w projekcie europejskim MIRPHAB z producentami tych laserów dają nam możliwość wglądu w ich modele biznesowe i widzimy duży potencjał w obniżeniu ceny laserów poniżej 100 euro.

VIGO System nie planuje rozwoju własnych linii produkcyjnych laserów. Będziemy wspierać naszych partnerów w tworzeniu doskonalszych i tańszych źródeł promieniowania. Od ich sukcesu zależy też (po części) powodzenie naszej firmy.

Spółka nie planuje sprzedawać laserów, natomiast planuje zwiększanie wartości dodanej do detektorów - soczewki, obiektywy, układy analogowo-cyfrowe, układy przetwarzania danych, aby skrócić czas wdrożenia naszych produktów w systemach klienta. Cel ten został nakreślony jako jeden z filarów strategii VIGO 2020
- oto pełna odpowiedź prezesa VIGO System Adama Piotrowskiego.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1