reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dimitry romanchuck dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 czerwca 2016

Rośnie duży gracz EMS na rynku skandynawskim

Strategia Inissions zakłada wzrost poprzez akwizycje, by w rezultacie stać się jedną z największych firm EMS w Skandynawii.
Inissions przejęło cztery firmy w ciągu czterech lat i właśnie podjęło decyzję o największym jak na razie zakupie Onrox Group. Dzięki wzmocnieniu tym przejęciem, roczne obroty Inissions mają wzrosnąć z 340 mln SEK (36 mln EUR) do ponad 600 mln SEK (64 mln EUR). Do Onrox Group należą szwedzkie jednostki w Malmö i Borås, przy czym Onrox Group Malmö AB jest dodatkowo właścicielem spółki handlowej Onrox ApS.

Cena zakupu Onrox Group wynosi 40 mln SEK (4,28 mln EUR). Cała kwota została zapłacona gotówką w dniu transakcji.

Wskutek transakcji Onryx zyska dostep mocy produkcyjnych grupy w regionie bałtyckim, poprzez fabrykę Inissions w Tallinie, natomiast Inissions odnotuje wzrost mocy produkcyjnych i skorzysta z doświadczenia i know-how Onryx.

Inissions wprowadza także inne zmiany. Jak informuje Fredrik Berghel, CEO firmy, trwa właśnie projekt mający na celu połączenie Inission Triab oraz Inission SKEAB. - Nowy zakład w Sztokholmie nie będzie zwykłą fabryką, ale zakładem projektowym nowej generacji. Integracja w Szkokholmie została dobrze przyjęta przez rynek, a my liczymy na ten sam pozytywny scenariusz w przypadku Gothenburg i Malmö – mówi Fredrik Berghe.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-2