reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Raytheon Przemysł elektroniczny | 14 czerwca 2016

Raytheon: duża część systemu Patriot może powstawać w Polsce

Raytheon od listopada zeszłego roku prowadzi rozmowy z przedstawicielami polskiego MON w sprawie podpisania kontraktu na systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu.
Zestawy Patriot zostały wstępnie wybrane w przetargu na system obrony powietrznej średniego zasięgu (“Wisła”). W listopadzie 2015 roku szef MON Antoni Maciarewicz poinformował, że trwa weryfikacja przygotowywanych głównych kontraktów zbrojeniowych, w szczególności dotyczy to zamówienia na śmigłowce wielozadaniowe oraz właśnie na system „Wisła”.

John Baird, wiceprezes Raytheona ds. zintegrowanych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej na Polskę w rozmowie z miesięcznikiem Lotnictwo International Aviation, informuje, że Raytheon od kilku miesięcy prowadzi rozmowy z MON, które mają na celu ustalenie szczegółów partnerstwa dotyczącego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Dla Raytheona bardzo ważną kwestią jest także współpraca z Polską Grupą Zbrojeniową. Negocjacje są już finalizowane, mówi Baird i dodaje, że - im szybciej pojawi się oficjalny wniosek zakupowy, tym szybciej rozpocznie się faza składania konkretnych propozycji.

Baird informuje też, które części systemu mogą powstawać w Polsce. - Uważam, że wszystkie produkty końcowe obecnego systemu: radar, stanowisko dowodzenia, wyrzutnie i całe wyposażenie wsparcia mogą finalnie być produkowane w Polsce. Większość wyjdzie z linii montażowych w Polsce, choć oczywiście znajdą się w ich wnętrzu także elementy zbudowane przez Raytheona i innych firm ze Stanów Zjednoczonych, ale zintegrowane w Polsce. W Polsce można także dokonywać pełnej integracji pocisków NASAMS, tak jak to zaoferowaliśmy dla pocisków do systemu Patriot (GEM-T Low Cost Interceptor). Istnieje także duże pole do polonizacji jeśli chodzi o integrację pocisków, wsparcie eksploatacji i wprowadzanie w nich udoskonaleń – mówi John Baird w wywiadzie przeprowadzonym przez Macieja Szopę dla miesięcznika Lotnictwo International Aviation.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2