reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 15 września 2009

Ruwel sprzedany

BlueBay po długich negocjacjach podpisał finalną umowę i wskrzesił RUWEL International GmbH. Firma rozpoczyna działalność z opóźnieniami produkcyjnymi, które będzie nadrabiać do lutego.
Ruwel, jeden z największych niemieckich producentów PCB, ogłosił upadłość w lutym 2009, a 180 osób straciło wówczas zatrudnienie. W końcu czerwca Bernd Zevens (poprzedni właściciel Ruwel), zasygnalizował chęć przejęcia zakładu w Pfullingen. Ponadto firma BlueBay, wraz z azjatyckim partnerem, chciała wskrzesić firmę i powołać nowy RUWEL International GmbH, jednak na przeszkodzie stanęły roszczenia byłych pracowników zakładu w Geldern, którzy zgłosili około 200 pozwów przeciwko firmie.

W efekcie, w końcówce sierpnia BlueBay ogłosił, iż wycofuje się z inwestycji a sąd zadecydował o rozpoczęciu procesu likwidacji zakładu Geldern. Po tym fakcie byli pracownicy firmy w większości wycofali swoje roszczenia i obecnie BlueBay podpisał finalne porozumienie w sprawie powołania do życia nowego RUWEL International GmbH.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1