reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Rynki | 08 czerwca 2016

Chińczycy chcą kupować smartwatche

Niemal 67% Chińczyków, którzy wzięli udział w badaniu przeprowadzonym przez ABI Research, planuje kupno inteligentnego zegarka w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
Na tak duży spodziewany popyt wpływ ma wiele czynników, wśród których wymienić należy szeroki wybór smatwatchy od lokalnych producentów, przystępne ceny i bogaty zestaw dostępnych funkcji. Dodatkowo w grę wchodzi fakt, że markowe inteligentne zegarki, np. Apple’a, są postrzegane jako wyróżnik wysokiego statusu.

Jednak podstawowym wyróżnikiem wpływającym na decyzję o zakupie jest poręczność i czytelne wyświetlanie informacji o przychodzących połączeniach – zauważa Marina Lu, starsza analityk w ABI Research. Dlatego aby zdobyć klientów na tym konkurencyjnym i coraz bardziej zatłoczonym rynku, producenci powinni skupić się projektowaniu przyjaznych i wygodnych w użyciu interfejsów.

Reasumując: dla chińskich konsumentów liczy się przede wszystkim wygląd smartwatchy i pewnie dlatego obserwujemy przypadki współpracy firm technologicznych z przedstawicielami świata mody, czego przykładem są kryształki Swarovskiego w urządzeniach Huawei Watch. Niemniej analitycy ABI Research zauważają, że przyszłością dla inteligentnych zegarków może być sterowanie głosowe, które umożliwilyby szerszą funkcjonalność tego małego urządzenia, poprawiając przy tym wygląd. Użytkownicy smartwatchy z Chin są także zainteresowani dostępnością do płatności mobilnych przy użyciu inteligentnych zegarków.

Przejdźmy wreszcie do cen. Otóż 42% badanych wydałoby na smartwatch 150-310 USD. Ponad jedna trzecia (36%) uważa, że rozsądna cena za takie urządzenie to mniej niż 150 USD, a 22% badanych nie miałoby problemu z rozstaniem się z sumą przekraczającą 310 USD. Według ABI Research średnia cena sprzedaży smartwatchy w Chinach w 2016 roku wyniesie około 166 USD.

Źródło: ABI Research

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-2