reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© 3M Przemysł elektroniczny | 03 czerwca 2016

Nowa inwestycja 3M w Polsce – wywiad

Zapraszamy do lektury wywiadu z Rafałem Olejniczakiem – dyrektorem generalnym 3M Global Service Center EMEA.
- Dlaczego zdecydowali się Państwo na inwestycję (otwarcie Centrum Usług Wspólnych 3M) we Wrocławiu?

Rafał Olejniczak: - Firma 3M na dobre zrosła się z Wrocławiem, gdzie w ciągu ostatnich 25 lat zlokalizowała swoje największe inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej. Działalność 3M w Polsce rozpoczęła się w 1991 roku, a 10 lat później firma przejęła wrocławską fabrykę Viscoplast, producenta m.in. plastrów opatrunkowych i leczniczych. Następnie uruchomiliśmy fabrykę 3M we Wrocławiu, związaną z produkcją unieruchomień syntetycznych Scotchcast.

W ciągu zaledwie kilku lat doprowadziliśmy do powstania w stolicy Dolnego Śląska specjalnego Superhubu – obecnie najszybciej rozwijającego się centrum produkcyjnego 3M na świecie. Do tego dochodzi istniejące w tym mieście Centrum Innowacji 3M oraz Centrum Badań i Rozwoju.

Polska, w tym Wrocław ze względu na swoją lokalizację w Unii Europejskiej, stabilną sytuację polityczno-ekonomiczną oraz dostęp do wysoko wykwalifikowanych kadr stały się idealnym miejscem do kolejnej inwestycji, jaką jest Centrum Usług Wspólnych.

- Czy jest to pierwsze Centrum Usług Wspólnych 3M w Europie? Czy działalność nowego centrum obejmie wyłącznie rynek polski, czy będzie obejmował inne kraje/obszary?

Rafał Olejniczak: - Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu powstało jako kluczowy element strategii Business Transformation i jest pierwszą wyodrębnioną organizacyjnie jednostką tego typu, działającą nie tylko na rynku polskim, ale i poza granicami naszego kraju. W ramach tej inicjatywy na świecie działają jeszcze dwa Centra Usług Wspólnych na Kostaryce oraz Filipinach.

Wrocławskie Centrum Usług Wspólnych będzie obsługiwać aż 52 kraje regionu EMEA, zapewniając wsparcie globalne w wybranych dziedzinach.

- Ile osób obecnie pracuje w Centrum Usług Wspólnych? Czy planują Państwo dalsze zatrudnienie? Jeśli tak, to jaki jest profil pracowników, których będą Państwo poszukiwać?

Rafał Olejniczak: Chcemy, by w Centrum Usług Wspólnych 3M w ciągu kilku lat znalazło się w gronie najlepszych pracodawców Wrocławia. Obecnie pracuje tu 400 osób, a w najbliższym czasie planujemy zwiększyć zatrudnienie. Jesteśmy zainteresowani pozyskaniem zarówno pracowników z doświadczeniem, jak i osobami młodymi, które stawiają pierwsze kroki na polskim rynku pracy.

Obecnie poszukujemy osób z doświadczeniem w finansach, obsłudze księgowej procesów zakupowych, zarzadzania bazami danych, obsługi kadrowej i technologii informacyjnych.

Gdzie będzie zlokalizowane Centrum Usług Wspólnych 3M?

Rafał Olejniczak: - Centrum Usług Wspólnych 3M znajduje się w biurowcu klasy A – „Dubois 41” na Nadodrzu. Budynek został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju przez jedną z najbardziej prestiżowych pracowni architektonicznych w kraju. Bliskość przyrody zapewni naszym pracownikom przyjazną i miłą atmosferę pracy.

- Jaki będzie zakres działalności Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu?

Rafał Olejniczak: - Nadrzędną rolą Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu jest wspieranie jednostek 3M z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), poprzez konsolidowanie procesów transakcyjnych w jednym miejscu. To ułatwi oddziałom 3M w poszczególnych krajach skupienie zasobów wokół głównej działalności operacyjnej i pozostawienie obsługi transakcyjnej ekspertom we Wrocławiu. Aktualnie w Centrum Usług Wspólnych realizowane są procesy finansowe, zakupowe, kadrowe, wsparcie IT w zakresie jakości, raportowania i analiz oraz bezpieczeństwa, a także zarządzania bazami danych.© 3M

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1