reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© krzysztof gorski dreamstime.com Rynki | 16 maja 2016

Standard PCB dla motoryzacji

IPC opublikowało pierwszy standard dedykowany dla przemysłu motoryzacyjnego, IPC-6012DA, stanowiący dodatek do normy IPC-6012D Qualification and Performance Specification for Rigid Printed Boards
‘Publikacja stanowi ważny krok w kierunku standaryzacji skomplikowanych wymagań wobec dostawców PCB' komentuje Jan Pedersen, przewodniczący komitetu IPC D-33AA.

Standard IPC-6012DA opisuje wymagania i parametry specyficzne dla produkcji i dostaw płytek drukowanych dla przemysłu motoryzacyjnego, które nie znalazły się bazowej normie IPC-6012D. ‘Idea opracowania dodatku specyficznego dla przemysłu motoryzacyjnego wyniknęła z potrzeby znalezienia konsensusu w dżungli specyfikacji korporacyjnych - jednego, wspólnego dokumentu opisujące kluczowe wymagania wobec PCB ze strony producentów z sektora motoryzacyjnego’ komentuje Jan Pedersen, Senior Technical Advisor w Elmatica i jednocześnie przewodniczący komitetu D-33AA w IPC.

Komitet ma także plany kolejnych opracowań: ‘Planujemy rozpoczęcie prac nad kolejnym, nieusystematyzowanym pod względem wymagań PCB sektorem: elektronika medyczną. Jeszcze w tym roku zostanie powołana do życia grupa robocza, skupiająca użytkowników i dostawców dla sektora elektroniki medycznej’ mówi Jan Pedersen.

Elmatica, obchodząca w tym roku 45 lat działalności, jest jednym z najstarszych brokerów PCB na świecie. Firma ściśle współpracuje z IPC na polu opracowywania norm kwalifikacyjnych, dotyczących dostaw PCB. ‘Standaryzacja naszych wymagań, wraz z wieloletnią wiedzą techniczną i unikalnym sposobem administrowania własnością intelektualną naszych klientów, umożliwia nam organizację procesu zaopatrzenia w zupełnie nowy, przełomowy sposób. W idealny sposób koresponduje to z ambicjami IPC w zakresie standaryzacji i kontroli rynku PCB’ podsumowuje Jan Pedersen.

Artykuł opublikowano dzięki uprzejmości firmy Elmatica

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2