reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mpanch dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 maja 2016

Lenovo będzie produkowało serwery w Europie

Produkcją serwerów i rozwiązań dla centrów danych zajmie się długoletni partner produkcyjny – firma Flex, która rozpocznie montaż już latem 2016 roku.
Chiński koncern poinformował, że zamierza produkować swoje rozwiązania dla klientów korporacyjnych z Europy właśnie na Starym Kontynencie. Z europejskich zakładów firmy Flex mają wychodzić takie produkty, jak serwery x86 oraz rozwiązania dla centrów danych. - Klienci z regionu EMEA odniosą korzyści wynikające z krótszych czasów dostaw i większej elastyczności w zakresie zaspokajania ich potrzeb – podkreśla Lenovo w komunikacie. Lenovo zwraca też uwagę na fakt, że lokalizacja produkcji na terenie Unii Europejskiej pozwoli na obniżenie kosztów operacyjnych.

Flex rozpocznie produkcję serwerów x86 w zakładzie na Węgrzech i będzie dostarczał kompletną linię tych produktów. Flex jest partnerem strategicznym Lenovo od 6 lat i produkuje komputery, telefony czy tablety sprzedawane pod chińską marką. Zakład w Sarvar na Węgrzech wyprodukował niedawno pięciomilionowy komputer PC dla Lenowo w regionie EMEA.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2