reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 kwietnia 2016

Robotyczne sporty przyszłości

Światowa Federacja Sportów Przyszłości zorganizuje “pierwsze na świecie zawody sportowe, w których staną w szranki innowacyjne, futurystyczne technologie”.
Konkurencji ma być dziewięć: wyścigi samochodów autonomicznych, piłka nożna robotów, biegi robotów, wyścigi załogowych dronów, pływanie robotów, tenis stołowy robotów, zapasy robotów, wyścigi dronów i cybathlon. Trochę z nich już widzieliśmy, np. roboty Asimo grające w piłkę nożną – na tym filmie jest akurat jeden robot, ale grały już i całe zespoły, od lat są też rozgrywane mistrzostwa świata w piłce nożnej RoboCup). Pisaliśmy również o wyścigach dronów. A jak wygląda gra w ping ponga w wykonaniu robotów? Obejrzyjcie poniższy film.Zorganizowanie robotycznych zapasów wydaje się być o wiele bardziej skomplikowane, ale, jak się okazuje, nie dla Japończyków, którzy niedawno zorganizowali 28. Turniej Zapasów Robo-One.Najwięcej emocji może wywołać kategoria cybathlon. Będą w niej startować osoby niepełnosprawne, które konkurują ze sobą dzięki nowatorskim zautomatyzowanym technologiom wspomagającym. Zawodnicy będą zatem korzystać z egzoszkieletów, protez z elektroniką czy elektycznych wózków inwalidzkich. Prawdziwą ciekawostką może być turniej gier komputerowych sterowanych za pomocą ludzkiego mózgu.

Jeśli jeszcze nie jesteście zainteresowani, to poniższy film prezentuje, co będzie działo się w Zurichu już w październiku tego roku.Trzydniowe zawody będą organizowane co dwa lata. Udział w mistrzostwach wezmą osoby prywatne, firmy, placówki akademickie i centra badawcze z całego świata.

Źródło: iq.intel.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2