reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TSMC Przemysł elektroniczny | 22 kwietnia 2016

TSMC: 7 nm w przyszłym roku

Firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Company przygotowuje się do uruchomienia już w połowie przyszłego roku próbnej produkcji układów w technologii 7 nm.
Jak poinformował Mark Liu, dyrektor zarządzający TSMC podczas konferencji dotyczącej wyników kwartalnych firmy, TSMC uruchomi testową produkcje chipów 7 nm w połowie 2017 roku, a masowa produkcja układów wykonanych w tej technologii ma się rozpocząć w pierwszej połowie 2018 roku. TSMC ma juz 20 klientów zaangażowanych we współpracę nad tą technologią, a 15 ma otrzymać już w przyszłym roku efekty prac.
TSMC zamierza produkować układy w 7 nm przeznaczone dla branży mobilnej oraz HPC (high performance computing). - Technologia N7 jest dalszym rozszerzeniem technologii N10, charakteryzuje się ponad 60% zwiększeniem gęstości układów logicznych oraz 30-40% redukcją poboru mocy – stwierdził Mark Liu.

Po pierwszym kwartale 2016 roku, przychody firmy w zależności od technologii produkcji przedstawiają się następująco:Źródło: © TSMC

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
februari 21 2017 23:03 V7.12.4-1