reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© begemot-30-dremastime.com Przemysł elektroniczny | 24 marca 2016

Spadł zysk APS Energia

W 2015 roku Grupa APS Energia nieznacznie poprawiła przychody, spadły natomiast zyski. Obecnie spółka stawia na rozwój terytorialny i innowacyjne produkty.
Przychody APS Energia za 2015 rok wzrosły z 87,2 mln zł w 2014 roku do 88,38 mln zł. Skonsolidowana EBITDA i zysk netto wyniosły odpowiednio 6,95 mln zł i 3,04 mln zł. W 2014 roku Grupa miała odpowiednio 13,25 mln zł i 8,28 mln zł. - Ubiegły rok był dla nas trudnym okresem, głównie ze względu na pogłębiający się kryzys w krajach WNP, który w znacznym stopniu przełożył się na dewaluację lokalnych walut. Ten rok zapowiada się jednak bardziej optymistycznie. Weszliśmy w niego z portfelem zamówień na poziomie 19 mln PLN i sukcesywnie powiększamy tę wartość – zapewnia Piotr Szewczyk, prezes APS Energia.

Kluczowe dla dalszego rozwoju Grupy APS Energia będą dywersyfikacja geograficzna i otwarcie nowych kierunków sprzedaży zagranicznej. Obecnie Grupa prowadzi działania handlowe na rynku irańskim, tureckim i amerykańskim. W najbliższym czasie zostaną powołane nowe spółki w Turcji i USA. Grupa chce wprowadzać innowacyjne urządzenia i wzmocnić swoją pozycję na rynku T&T. Prace nad nową siedzibę w Stanisławowie Pierwszym przebiegają zgodnie z planem.

- Nasze działania na nowych rynkach zostały docenione i wsparte dofinansowaniem w ramach programu Go Global wdrażanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Dzięki temu będziemy wprowadzać innowacyjne urządzenie energoelektroniczne dla branży energetycznej na rynek USA. Ponadto, uzyskaliśmy blisko 2 mln zł na realizację projektu rozwojowego, zakładającego zaprojektowanie i budowę energooszczędnego systemu zasilania dla lokomotyw, wagonów oraz innych pojazdów szynowych, który powinien wzmocnić naszą pozycję na rynku T&T – wymienia Piotr Szewczyk.

Prezes APS Energia podkreśla, że kluczowe dla dalszego rozwoju Grupy będzie zintensyfikowanie prac nad dywersyfikacją geograficzną i otwarcie nowych kierunków sprzedaży zagranicznej. - Obecnie prowadzimy działania handlowe na rynku irańskim, tureckim i amerykańskim, a w najbliższym czasie zostaną powołane nowe spółki APS w Turcji i USA – zapewnia Piotr Szewczyk.

W 2015 roku APS Energia zrealizowała jeden z kluczowych projektów rozwoju organizacji poprzez przejście na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Środki pozyskane z emisji przeznaczono na priorytetowy projekt, czyli budowę kompleksu produkcyjno-biurowego w Stanisławowie Pierwszym. W nowej siedzibie APS Energia rozwinie dział produkcyjny, zwiększając moce wytwórcze Spółki o 150% i uruchomi nowe projekty z obszaru trakcji i energetyki atomowej. - Inwestycja obecnie przebiega zgodnie z harmonogramem, a spółka przeprowadzi się do obiektu już w czerwcu 2016 roku – szacuje Prezes Szewczyk.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1